שתף קטע נבחר

בתום 4 שעות חיפושים: לא נמצא זכר לדנה בנט

החיפושים אחר בנט, נערה מטבריה שנעדרת מ-2003, חודשו הבוקר בעקבות מידע שהתקבל במשטרה. ל-ynet נודע שמקור מודיעיני הוביל את השוטרים למטעים הסמוכים למושבה מגדל, אך דחפור שחפר שם לא מצא דבר. המשטרה: מקווים שבסופו של תהליך נצליח לפזר את סימני השאלה

משטרת מרחב העמקים חידשה הבוקר (יום ב') לזמן קצר את החיפושים אחר הצעירה דנה בנט מטבריה, שנעדרת מיולי 2003, עת שהייתה בת 18. בעקבות מידע שהתקבל במשטרה הגיעו המחפשים למטעים הסמוכים למושבה מגדל, חפרו במקום וכעבור ארבע שעות, משלא נמצא דבר, הסתיימו החיפושים.  

 

לפני ארבעה חודשים הוחלט במחוז הצפוני של המשטרה להקים צוות חקירה חדש לחקירת היעלמותה של בנט. הצוות, בראשות רב-פקד ביסאם מישרקי, קרא שוב את כל העדויות ועבר על התיקים, אז צף ועלה מידע שבעבר לא ייחסו לו חשיבות.

 

ל-ynet נודע שבמשטרה יצרו קשר עם מקור שהוביל אותם למטעים הסמוכים למושבה מגדל, שם הצביע בשטח על נקודה מסוימת. הנקודה סומנה ובמשטרה ביקשו לבצע במקום חפירות, אך בשל תנאי מזג האוויר הן נדחו.

 

"בעקבות החקירה המחודשת, עלו פרטים לגבי מה שאנו מחפשים ולכן אנו מבקשים לבדוק שוב את השטח", אמר מפקד תחנת המשטרה בטבריה, סנ"צ אילן סרדל. הבוקר, לאחר שמזג האוויר השתפר, הגיע לשטח כלי הנדסי שחפר שטח בקוטר של כ-20 מטרים, עד לעומק של חמישה מטרים. העבודה ארכה כארבע שעות, אך למרות המידע החדש, לא מצאו השוטרים דבר. עומק.

 

ויקי בנט, אמה של דנה, הגיע בשעות הבוקר לשטח החיפוש והביעה אופטימיות. "המשטרה עומדת עמי בקשר ועודכנתי לגבי התחדשות החיפושים, אני בתחושה אופטימית ומקווה שהתעלומה הגדולה הזו תסתיים".

 

מפקד מרחב העמקים, תת-ניצב זהר דביר, ביקש לשמור על עמימות וסירב לענות על השאלה מדוע החפירות מבוצעות דווקא בנקודה המסוימת הזו. "אני מעדיף שלא להיכנס לזה", אמר, "חלק מהחומרים גלויים וישנם כיוונים שלא באים לידי ביטוי בשטח, אנו מקווים שבסופו של תהליך נצליח לפזר את סימני השאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
דנה בנט. נעדרת כבר חמש שנים
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אמה של דנה, ויקי. שידרה אופטימיות
צילום: חגי אהרון
הדחפור בשירות המשטרה
צילום: חגי אהרון
מומלצים