שתף קטע נבחר

אושר בכנסת: קנס על מכירת נרגילות לקטינים

חברי הכנסת הוציאו את עישון הנרגילות בידי קטינים מחוץ לחוק. מי שימכור, ישכיר או ישאיל את כלי העישון לקטין צפוי לקנס של עשרת אלפים שקלים. ח"כ אילטוב: "מחקרים מראים שעישון נרגילה מזיק יותר מעישון סיגריות"

אם אתם קטינים חובבי נרגילה - יש לכם שלושה חודשים אחרונים לפני שהחוק יאסור למכור או להשכיר לכם אחת. מליאת הכנסת אישרה אמש (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק האוסרת על מכירה, השכרה או השאלה של נרגילה לקטינים.

  

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת רוברט אילטוב ויוסף שגל (ישראל ביתנו). החוק קובע כי על אריזות הטבק לעישון נרגילה תודפס אזהרה, בדומה לאזהרה המופיעה על חפיסות סיגריות. על פי הצעת החוק, מי שיעבור על החוק וימכור או ישכיר נרגילה לקטינים ייקנס בכ-10,000 ₪.

 

ח"כ אילטוב אמר ל-ynet לאחר ההצבעה: "החוק בא להגן על ציבור הקטינים שאינו מודע לנזק שגורמת נרגילה. היום המחקרים מראים כי עישון נרגילה מזיק הרבה יותר מעישון סיגריות. חשוב שהציבור יידע שיש נזק, ושנגן באמצעות חקיקה על בני הנוער". 

 

בדברי ההסבר להצעת החוק כתבו יוזמיו: "עישון נרגילה בישראל הפך בעשור האחרון להתנהגות נורמטיבית ומקובלת בקרב בני נוער. על אף האיסור הקבוע בחוק על מכירת 'מוצרי טבק' שבתוכם נכלל טבק לעישון נרגילה,

נראה כי הציבור מתייחס לעישון נרגילה בחומרה פחותה מאשר עישון סיגריות, למרות המחקרים הקיימים היום".

 

יוזמי החוק טוענים עוד כי מסמך רקע שהוכן בכנסת מעלה כי 41% מכלל התלמידים מעשנים נרגילה, ושעישון נרגילה שכיח פי שלושה מעישון סיגריות בקרב בני הנוער. "לנרגילה עצמה ריח מתקתק הגורם לבני נוער לאשליה שאין לנרגילה תוצאות הרות אסון הגורמות למחלות קשות". החוק, כאמור, ייכנס לתוקפו בעוד כשלושה חודשים. 


פורסם לראשונה 04/02/2008 22:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
החגיגה נגמרת. ארכיון
צילום: צביקה טישלר
ח"כ אילטוב. להגן על הקטינים
מומלצים