שתף קטע נבחר

מאסר עולם לאחד מרוצחי השר רחבעם זאבי

באסל אסמאר, אחד מארבעת חברי החוליה שרצחה את השר רחבעם זאבי ב-2001, הורשע בתחילת השנה ברצח השר. בנוסף, נגזרו עליו 20 שנות מאסר על הרשעתו בחברות בג'יהאד האיסלמי ובניסיון לרצח על נסיונות פיגוע בעבר

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר בצהריים (יום ג') עונש מאסר עולם ועוד עשרים שנות מאסר, על באסל אסמאר, אחד מרוצחיו של השר רחבעם זאבי. בתחילת השנה הורשע אסמאר ברצח זאבי, בחברות בארגון הג'יהאד האיסלמי ובניסיון לרצח על נסיונות פיגוע בעבר.

 

את המדינה ייצגה בדיון עו"ד גאולה כהן מפרקליטות מחוז ירושלים. השופטים משה רביד, אורית אפעל גבאי ואהרן פרקש כתבו בפסק הדין כי "אין ספק שתרומתו של אסמאר לביצוע העבירות היא תרומה עיקרית והוא היה אדון ושליט בביצוע העבירות האלה. אסמאר יחד עם חמדי קורעאן פעלו בצוותא". קורעאן נידון בעבר למאסר עולם על שירה בראשו של זאבי.

 

לפי הכרעת הדין, במהלך 2001 התגייס אסמאר יחד עם קורעאן לארגון החזית העממית מתוך כוונה לבצע פיגועים שיגרמו למותם של ישראלים רבים ככל האפשר ולהטיל אימה על תושבי מדינת ישראל. בספטמבר 2001, לאחר שהתקבלה בארגון החלטה לרצוח את שר התיירות דאז כנקמה על מותו של בכיר בארגון, תיכנן יחד עם נאשמים אחרים את רציחתו של זאבי, כחודש לאחר מכן במלון הייאט בירושלים.

 

השר זאבי היה בן 75 במותו. רעייתו יעל מצאה אותו ירוי בראשו כשעלתה לקומה השמינית בבית המלון שבו נהגו ללון מפאת תפקידו כשר התיירות. הוא הובהל מיד לבית-החולים "הדסה עין-כרם" במצב אנוש והרופאים ניסו להצילו, אך לשווא. את ההחלטה להעמיד לדין את ארבעת חברי החוליה בבית משפט אזרחי בישראל קיבל היועץ המשפטי, למרות שהנאשמים נשפטו ברשות הפלסטינית וריצו עונש מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאבי. נרצח בידי החוליה
צילום: לע"מ
באסל אסמאר בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים