שתף קטע נבחר

מראה כהן

משיח עוד לא הגיע, אבל במכון המקדש כבר ערוכים: השבוע השיקו "ליין" חדש (ולא זול) של בגדי כוהנים והם מדווחים על דרישה גדולה בשוק. יצאנו למדוד

"אנו מייצרים את המזבח ואת כלי הנגינה של הלוויים, את המנורה כבר יש. עכשיו הגיע זמן בגדי הכוהנים", כך הכריז מנכ"ל "מכון המקדש" בירושלים, יהודה גליק, המשיק בימים אלה "ליין" של בגדי הכהונה במטרה להשיב את נושא המקדש לחזית המחשבה היהודית היומיומית וכדי לקדם את העיסוק בנושא.

 

גליק, הטוען למאה אלף מבקרים מדי שנה ב"מכון המקדש", החליט לעשות מעשה בעקבות דרישה גדולה ללבוש העתיק - "יצאנו אפילו להודו במטרה למצוא את החומרים המדויקים". בגדי הכוהנים נעשים בדיוק לפי הספר: "ולבני אהרון תעשה כותנות, ועשית להם אבנטים ומגבעות תעשה להם לכבוד ולתפארת" (שמות, כ"ח, מ') וגם תהליך ההלבשה נעשה בדיוק כמו בימים עברו כשההבדל היחיד הוא שכוהני 2008 ייאלצו להיפרד מלא פחות מ-2500 שקל כדי לזכות בתענוג. גליק מספר שקצב ההזמנות משביע רצון ואין מרוצה ממנו: "הזמנו כבר לא פחות מ-120 סטים, כמה עשרות כבר נמכרו ואני חותם שנמכור את כל המלאי בהקדם".

 

ב"מכון המקדש" בירושלים שוקדים יומם וליל על פיתוח ושיחזור כל כלי המקדש בעזרת לימוד ההלכות ומחקרים והדבר הבא הוא בגדי הכהן הגדול, כולל מעיל התכלת. אז למי שמעוניין לרכוש את הבגדים - לא למהר, ראשית עליך להיות כהן כדת וכדין ורק אז אם יש לך מקום בארנק תוכל לממש את העניין. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר "מכון המקדש". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
100 אלף אורחים בשנה. מכון המקדש
מומלצים