שתף קטע נבחר

שלמה מולה: מקווה לקדם את ענייני עולי אתיופיה

שלמה מולה מניח שיוכל לשנות את מצבם של עולי אתיופיה והשכבות החלשות בחברה הישראלית, החל בשבוע הבא - כשיושבע כחבר כנסת מטעם "קדימה". לפני 24 שנה עלה לישראל, ובשנים האחרונות שימש במגוון תפקידי קליטה והסברה

חייו של שלמה מולה, בן 42 מראשון-לציון, עומדים להשתנות בשבוע הבא כשיצהיר אמונים ויתחיל לכהן כחבר כנסת מטעם "קדימה". מולה ייתפוס את מקומו של ח"כ אביגדור יצחקי - לשעבר יו"ר הקואליציה - שהתפטר היום (ה') מהכנסת, לאחר שבשבוע שעבר הודיע על כוונתו בעקבות הגשת דו"ח ועדת וינוגרד.

 

מולה, נשוי ואב לשלושה, עלה לישראל ב-1984. הוא בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית אונו, ובעבר שימש מנהל אגף עולי אתיופיה בסוכנות היהודית ויו"ר ארגון הסטודנטים יוצאי אתיופיה. כמו-כן שימש ממונה על קליטת עולי אתיופיה במשרד הקליטה.

 

בשירותו הצבאי היה קצין ביחידה להשתלמויות של צה"ל. כיום הוא מכהן כחבר הנהלה בהסתדרות הציונית והסוכנות היהודית, ועוסק בפעילות ציוניות בחו"ל ובהסברה. "אני נמנה עם מייסדי קדימה. אחרי ששרון הקים את המפלגה הוא הכיר אותי דרך ציפי לבני. הוא קרא, והתייצבתי", סיפר מולה בשיחה עם ynet.

 

איך אתה מרגיש, רגע לפני שאתה נכנס לכנסת?

 

"הרגשות מעורבים. מצד אחד עצוב לי מאוד שאביגדור יצחקי עוזב. הוא חבר אישי שלי, ונמנה עם מייסדי קדימה. מצד שני, אני שמח להיות חבר כנסת. סוף-סוף העלייה מאתיופיה מקבלת את הייצוג ההולם המגיע לה. אני שמח לשרת את עם ישראל בכנסת ישראל. אני חושב שהנושאים החברתיים קצת הוזנחו, וארצה לטפל בתחומים הללו. אני איש חברתי מובהק".

 

מה דעתך על מצב הקהילה האתיופית בישראל?

 

"מצבם של האתיופים לא הכי טוב, אבל זה לא נכון לחשוב שחבר כנסת אחד ישנה את מצבהּ העגום של הקהילה. עם זאת, יחד עם חברים בתוך קדימה - ואני מניח שגם ממפלגות אחרות - אני מניח שאוכל לסייע לקידום מצבם של עולי אתיופיה והשכבות החלשות בחברה הישראלית".

 

מה דעתך על כך שאתה תהיה חבר הכנסת היחיד ממוצא אתיופי?

 

"אני חושב שקדימה היא הגוף היחיד שהבין את הבעיה. שרון זיהה את העניין, ולבני - שהייתה שרת הקליטה - הכירה בצורך הזה. לכן קראו לי לדגל. אני מקווה שצעירים נוספים מהקהילה יצטרפו לפוליטיקה. דרך פוליטיקה משפיעים ומשנים. אני מקווה שבכנסת הבאה יהיו יותר יוצאי אתיופיה מבין חברי הכנסת".

 

מה דעתך על דו"ח ועדת וינוגרד? האם אולמרט צריך להישאר?

 

"ללא ספק, וינוגרד זה לא סיפור פשוט. התגלו הרבה מאוד ליקויים. עם זאת, אני חושב שנעשה לאולמרט רצח אופי. אין לי ספק שהוא צריך להיות זה שיתקן את הליקויים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
"שרון ולבני קראו לדגל". מולה
צילום: עופר עמרם
מומלצים