שתף קטע נבחר

נתניהו בשדרות: בתקופתנו פחדו ולא ירו אף טיל

יו"ר הליכוד ביקר בשדרות מוכת הקסאמים. אחד התלמידים הסביר לו: "מפקירים אותנו, אני לא רוצה ללכת לקרבי", ונתניהו ענה: "צריך ללכת על מדיניות של מלחמה באויב, אנחנו נפעל כך". מוקדם יותר ביקר במקום הפיגוע בדימונה

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, מבטיח לתושבי שדרות שקט מקסאמים: "בתקופה שלנו לא נחת אף קסאם אחד, ולחיזבאללה היו אלפי טילים ולא ירו אף טיל, וכשהם ירו הם קיבלו מכה בראש והפסיקו את הירי לשש שנים. צריך שהם יפחדו מאיתנו", אמר היום (ה') בעת ביקורו לצד כמה מחברי סיעתו בעיר שדרות מוכת הקסאמים.

 

נתניהו ביקר בנתיב הישיבתי בעיר ושוחח עם תלמידים. כבר עם היכנסו לבית הספר תידרך אותו מפקד תחנת המשטרה במקום, וסיפר על הקסאמים שנורו היום מצפון רצועת עזה, שאחד מהם נחת במחסן בחצר בית בעיר. בהמשך ניגשו אליו מספר תושבים וסיפרו לו על תחושותיהם.

 

אחד הלתמידים ניהל עם נתניהו דיאלוג, וסיפר לו כי הוא וחבריו אמורים להתגייס עוד מעט לצה"ל, ואינם רוצים ללכת לקרבי "כי מפקירים אותי ואני לא מוכן לקחת חלק בזה". נתניהו השיב לו: "אני רוצה שתלך לקרבי כי צריך ללכת על מדיניות שנלחמים באויב ומביסים אותו, וצריך שהממשלה תלך למדיניות כזו. לא נגיע לשום מקום אם לא נהדוף. אסור לאבד תקווה וצריך להילחם".

 

אותו תלמיד שאל את נתניהו גם מה יעשה אם יבחר לראשות הממשלה, ומנהיג הליכוד השיב: "אשנה את המדיניות. בתקופה שלנו לא ירו טילים, כי אני לא מוכן לסבול מצב שבו אנשים במדינה שלי יחיו כך. לא המשפחה שלי ולא אף אחד אחר. צריך שהאויבים שלנו יתחילו לפחד". התלמיד התעקש ואמר שגם אולמרט הבטיח הבטחות שאינן מתקיימות, ונתניהו חזר על דבריו לגבי הצלחתו בזמן שלטון הליכוד.


התלמידים משוחחים עם נתניהו (צילום: אמיר כהן)

 

בהמשך נפגש נתניהו עם קבוצה נוספת של תלמידים וביקש לשמוע אותם. אחד מהם סיפר לו ששהה בבית לבד כאשר רקטה פגעה ישירות בבית, ורק בנס הוא לא נפגע. "זוהי שגרה פה, אנו חווים את זה יום יום ומרגישים שהממשלה מזניחה אותנו כבר שמונה שנים", אמר התלמיד.

 

נתניהו הוסיף: "מי שרוצה לראות את המשך הרצף של לבנון שיבוא לשדרות. יש ממשלה חלשה,

 ממשלה שלא יכולה לפעול נגד ירי הרקטות ולהפעיל את הצבא החזק ביותר במזרח התיכון נגד קבוצה של טרוריסטים".

 

קודם לכן, ביקרו יו"ר האופוזיציה ואנשי סיעתו במרכז המסחרי בדימונה, שבו אירע פיגוע ההתאבדות בתחילת השבוע. "לא גדרות ולא חומות, אלא צבא חזק ומחוזק וממשלה שיודעת לעמוד גם מול לחץ בינלאומי - יוכלו להוביל לביטחון", אמר שם לתושבים.

 

יונת אטלס השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בשדרות, היום
צילום: אמיר כהן
הבוקר פגע קסאם במחסן בסמוך לבית
צילום: זאב טרכטמן, שדרות
מומלצים