שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מסתמן: שביתת התסריטאים מגיעה לסופה

  ארגוני הכותבים הגיעו להסכמה טנטטיבית עם האולפנים אחרי שלושה חודשים של שביתה שגרמה נזק לתעשייה. בהוליווד מתכוננים לחידוש העבודה על הסדרות

  אחרי שלושה חודשי שביתה נראה כי תסריטאי הוליווד ישובו ביום שני הקרוב למעבדי התמלילים שלהם. ראשי ארגוני הכותבים הודיעו היום (שבת) כי הגיעו להסכמה טנטטיבית עם האולפנים. השביתה הממושכת הזיקה לתעשייה המקומית בהוליווד: היא שיתקה רבות מהפקות הטלוויזיה, גרמה לביטול חגיגות טקס חלוקת פרסי גלובוס הזהב והחלה מכרסמת גם בתעשיית הסרטים.

   

  בהסכם, אותו שלחו ראשי איגוד הכותבים לחברי האיגוד, מפורטים הסיכומים החדשים בעניין מתן קרדיטים ותמלוגים לכותבים על סדרות וסרטים מבוססי תסריטים, שמועלים לאינטרנט ונמכרים בפורמט DVD. באימייל נכתב ש"למרות שההסכם הזה אינו מושלם, ואינו מכיל בתוכו כל מה שמגיע לנו עבור הקורבן שהקרבנו ועבור שעות עבודה רבות וקשות, השביתה שלנו הצליחה". חברי האיגוד ייפגשו היום בניו יורק ולוס אנג'לס לדון על התנאים הספציפיים של ההסכם, על אשרורו ועל סיום השביתה.

   

  באביב הן ישובו חזרה

  עיתוני ושבועוני הבידור בארה"ב כבר פרסמו טבלאות שעושות סדר בלוח המשדרים המתעורר לחיים. סיום השביתה הינו בשורה משמחת לחובבי "אבודים", ששישה פרקים בסדרה שהוכנו מראש עשויים לעלות לשידור כבר בעונה הנוכחית, מעבר לפרקים המתוכננים. כך גם מלאי הפרקים של כמה מהסדרות הפופולריות ביותר צפוי להתחדש בחודישם אפריל-יוני. כלומר, רוב הסדרות שהפקתן הופסקה, ואחריה גם שידורן, ישובו חזרה באביב.

   

  ארבעה עד שבעה פרקים חדשים של "CSI" יצולמו בקרוב וישודרו באפריל-מאי, וכך גם מתוכנן עבור "CSI מיאמי", "CSI ניו יורק" ו"מחשבות פליליות". חמישה עד עשרה פרקים חדשים של "30 רוק" ו"המשרד" צפויים להצטלם עם תום השביתה ולעלות לשידור באביב, כמו גם ארבעה-חמישה פרקים חדשים של "עקרות בית נואשות", "אחים ואחיות", "בטי", "האנטומיה של גריי" וסדרת הבת שלה, "Private Practice".

   

  תשעה פרקים יצולמו בקרוב ל"Gossip Girl", ארבעה-שישה ל"האוס", חמישה-שבעה ל"איך פגשתי את אמא שלך", שמונה-עשרה ל"שמי הוא ארל", וחמישה-שבעה פרקים ל"שניים וחצי גברים". גם ל"The Big Bang Theory" ו"רצח מן העבר" יופקו פרקים חדשים והן ישובו לשידור באפריל-מאי.

   

  מספר רב של סדרות שמרו במלאי פרקים שהופקו טרם השביתה. ל"Back to You" עם קלסי גרמר ופטרישה היטון נותרו עוד מספר פרקים שהופקו לפני השביתה, ל"מדיום" נותרו שישה פרקים שהופקו מראש, ל"גברים על עצים" נותרו 11 פרקים, ל"כריסטין הישנה" – שבעה פרקים ול"נמלטים" שניים. ל"מגרש ביתי" נותרו שישה פרקים אבל לא ברור אם תתחדש לעונה נוספת. כמוה גם "ריפר" עם שלושה פרקים, "אלי סטון" עם 11 פרקים ו"The Terminator: The Sarah Connor Chronicles" עם חמישה פרקים שהופקו פרה שביתה. ל"Samantha Who?" נותרו שלושה פרקים שהופקו טרם השביתה, אך לא ברור אם ישודרו העונה או יצוותו לעונה הבאה. ל"סמולוויל" נותרו ארבעה פרקים שצולמו מראש, שלושה עד חמישה פרקים חדשים יצולמו בקרוב וישודרו באפריל-מאי. ל"על טבעי" נותרו שני פרקים, שלושה עד חמישה פרקים נוספים לעונה יצולמו בקרוב וישודרו באפריל-מאי.

   

  סדרות אחרות ידרשו סבלנות רבה יותר. "24" צפויה לשוב רק בינואר 2009, העונה השלישית של "אהבה גדולה" תחל להצטלם במרץ ו"גיבורים" תתחדש רק בעונה הבאה, אם לא תימסר בעניין הודעה אחרת.

   

  ל"מספ7ים" צפויים להצטלם חמישה-שבעה פרקים חדשים, שלושה בלבד ישודרו בעונה הנוכחית. ל"סקראבס" המסתיימת נותרו ארבעה פרקים שהופקו לפני השביתה. ארבעה פרקים נוספים יצולמו ככל הנראה, אבל לא ברור אם ישודרו ב-NBC או יעלו הישר ל-DVD.

   

  ל"צ'אק", "פושינג דייזיס" ו"Life" לא יופקו פרקים חדשים עד הסתיו. ל"Dirty Sexy Money" ישנם עוד שלושה פרקים שצולמו טרם שביתה ישודרו רק בסתיו.

   

  סיום השביתה הגיע מאוחר מדי ל"אישה הביונית" שבוטלה, ל"Life is Wild","Big Shots" ו

  "Cavemen" שבוטלו גם הן. עתידן של סדרות כמו "אורות ליל שישי", "Women's Murder Club", "קאשמיר מאפיה", "Carpoolers" ו"Cane" אינו ברור. ל"יריחו" נותרו שבעה פרקים שהופקו לפני השביתה ואחרי שידורם, וגם עתידה לוט בערפיח של לוס אנג'לס. כך גם גורלה של "Bones", שמשודרת בארץ בסטאר וורלד. בינתיים נותרו ארבעה פרקים לעונה הנוכחית שלה, שהופקו לפני השביתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אבודים". חוזרת
  "האישה הביונית". לא חוזרת
  לאתר ההטבות
  מומלצים