שתף קטע נבחר

ברזילי: נקטעה רגלו של הילד שנפגע מרקטה

בבית החולים ברזילי באשקלון נאלצו הרופאים לקטוע הלילה חלק מרגלו של אושר טויטו בן ה-8, שנפגע קשה מפגיעת רקטת קסאם. גם אחיו, רמי, נפגע קשה. הבוקר סייר בשדרות שר הביטחון, אהוד ברק, ומשם המשיך לדיון מיוחד אצל ראש הממשלה, אהוד אולמרט

רופאי בית החולים ברזילי באשקלון נאלצו לקטוע הלילה (יום א') חלק מרגלו השמאלית של אושר טויטו בן ה-8, שנפגע קשה במתקפת הקסאם בשדרות. גם הרגל השנייה במצב קשה. הילד מורדם, ומצבו יציב. שר הביטחון, אהוד ברק, סייר הבוקר במקום נפילת הרקטה שגרמה לפציעתם של אושר ושל אחיו רמי. מספר תושבים זעמו וקראו לעבר ברק "לך הביתה". אחר כך המשיך ברק לדיון עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ועם ראש השב"כ, יובל דיסקין.  

 

סגן מנהל בית החולים ברזילי, ד"ר אמיל חי, מסר ל-ynet: "אושר הגיע עם רגל מרוסקת לחלוטין. כבר כאשר הגיע, היה ברור שכנראה נצטרך לקטוע את הרגל. הוא עבר ניתוחים במהלך הלילה ואנו מנסים לשמר את הרגל השנייה, אך גם מצבה קשה. מלבד זאת הוא סובל מנקב בחזה ויש לו פגיעה ריאתית. יש עדיין חשש לזיהומים ואנו נמצאים עם היד על הדופק כל הזמן. גם אחיו, רמי, נותח הלילה. שתי רגליו מגובסות כעת ואנו מניחים שבשעות הקרובות הוא יועבר למחלקה האורתופדית".

 

תושבים רבים ששמעו על הביקור של שר הביטחון בשדרות כעסו. אחד התושבים אמר: "זו תופעה שצריך לשים לב אליה, ראש הממשלה מגיע בלילה בחשיכה ושר הביטחון מגיע לפנות בוקר, למה אין להם את האומץ לבוא ולהסתכל כאן לתושבים בעיניים?".

 

ברק נפגש עם עובדי עיריית שדרות ועם ראש העירייה, אלי מויאל. ברק אמר למויאל כי "צה"ל פועל כל הזמן בעזה, בפעולות גלויות לעין ובפעולות סמויות". מויאל השיב: "צה"ל חייב להמשיך ולפעול בפעולה נרחבת יותר, כדי למגר את הירי שנמשך זמן רב. הציבור צריך להרגיש שצה"ל פועל באזור".

 

באותה השעה בדיוק נערכו מאות תושבים בשדרות לצאת להפגנה בירושלים בכדי למחות מול ישיבת הממשלה על אוזלת ידה. התושבים מתכוונים לנסוע בשיירת מכוניות ואוטובוסים עם שלטי מחאה. ראש העיר מויאל אמר כי הוא ממתין עדיין לאישורים בכדי להקים אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה. "אני מתכוון לעבור לשם ולהיות עם תושבי שדרות שעולים להפגין בירושלים. החלטנו על הצעד הזה לאור הארוע אתמול, לאור התחושות של התושבים שלא נעשה די", אמר.

 

תכננו לקנות מתנה לאביהם - ונפגעו

אושר ורמי נפגעו כאשר תכננו את מסיבת יום ההולדת של אביהם, רפי. הם יצאו לעבר הכספומט במרכז המסחרי של שכונת מ' 3, יחד עם חברתו של רמי, כנרת, כדי להוציא משם כסף למתנה - בקבוק בושם. כשהגיעו לשם, גילו ששכחו את כרטיס האשראי בבית, שבו לבית ואז נפגעו מפגיעת הקסאם.

 

בני משפחת טויטו שהו בלילה ליד חדרי הניתוח בבית החולים ברזילי באשקלון ונשאו תפילות לשלום יקיריהם. הרופאים נאלצו לקטוע את רגלו של אושר, מהברך ומטה. אבי המשפחה, רפי, אמר על פציעת הבן הצעיר: "הוא בסך הכל ילד בן שמונה וחצי, ילד שצריך לשחק כדורגל, לרכב על אופניים, איך ילד כזה אמור להיות עם רגל קטועה, כשכל החיים לפניו?"

 

כשדמעות מציפות את עיניו, סיפר כי לפני כחצי שנה נפגע בית אחותו מקסאם. "אין לנו מיגון בבית, יש לי ילדה שנשואה שגרה מחוץ לשדרות, היא מפחדת לבוא אליי עם התינוק שלה. אני אומר לה: בצדק, אל תבואי, זה מסוכן פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק מסייר במקום הנפילה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
עם ראש העיר, אלי מויאל
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
האם, איריס טויטו
התושבים יצאו להפגין
צילום: אמיר כהן
מומלצים