שתף קטע נבחר

שטרית: צה"ל צריך למחוק שכונה בעזה

בישיבת הממשלה נשמעו דרישות של שרים להחריף את פעולות צה"ל בעזה, בתגובה על המשך ירי רקטות הקסאם. השר מאיר שטרית: "צה"ל צריך להגדיר, לקחת שכונה אחת בעזה ולמחוק אותה". ברק ניסה להרגיע: "נגביר הפעילות והלחץ הכלכלי על עזה. נמשיך בהכנות לפעולה רחבה ברצועה, וכל זאת תוך שיקול דעת, שליטה עצמית וקור רוח"

שר הפנים, מאיר שטרית, קורא למחוק שכונה בעזה בתגובה לירי רקטות הקסאם לעבר מערב הנגב. שטרית אמר הבוקר (יום א') בכניסתו לישיבת הממשלה: "כל מדינה אחרת שאני מכיר היתה נכנסת בכוח לשטח כזה והורסת אותו. אני חושב שזה בדיוק מה שצה"ל צריך לעשות - להגדיר, לקחת שכונה אחת בעזה ולמחוק אותה".

 

עם זאת, הוא אמר שיש להזהיר תושבים פלסטינים מראש: "'חברים, תצאו מהבתים, את הקטע הזה מוחקים מחר', ולמחוק. אז הם יבינו שאנחנו רציניים. עד אז עם כל זה שאנחנו עושים פעולות ספורדיות זה יפה, זה טוב, לא מספיק". 


ישיבת הממשלה, היום (צילום: רויטרס)

 

שר הביטחון, אהוד ברק, ניסה להרגיע את סערת הרוחות: "נגביר הפעילות והלחץ הכלכלי על עזה. נמשיך בהכנות לפעולה רחבה ברצועה, וכל זאת תוך שיקול דעת, שליטה עצמית וקור רוח. אני משוכנע שנמצא מענה ונביא פיתרון לקסאם, גכם אם זה לא יהיה מחר בבוקר או מחרתיים - נביא פיתרון לקסאם".

 

שר התחבורה, שאול מופז, אמר בישיבת הממשלה כי "המטרה של הפעילות שלנו בעזה לא מוגדרת. האם זו הרתעה, האם זה צמצום או הספקה של ירי הקסאם או הטרור? צריך לקבוע בהקדם מה המטרה ולפי זה לגזור את הפעילות. הדגש הוא רציפות. צריך לפעול בעוצמה נגד ארבעת מרכזי הכובד: מנהיגות, הזרוע הצבאית, תשתיות והכסף. מדוע לא פוגעים במחמוד א-זהאר, שאחראי לדירבון הירי"?

 

מופז התייחס גם למחדל בניית הגדר בדרום הר חברון: "מדוע הפסיקו את בניית הגדר באזור חברון? שתי ממשלות תיקצבו את הגדר הזו, ואישרו אותה. זו תקלה חמורה מאוד. מישהו צריך לפקח אחר ביצוע החלטת הממשלה".  

 

השר חיים רמון אמר כי "העובדה שלא מוצאים הכסף להשלים בניית הגדר זה מחדל. בסופו של דבר יעלה בפיגועים ודם, וזה באחריות הממשלה". בנוגע למצב בעזה, אמר רמון כי "צריך להפסיק החשמל, ולעשות קשר ישיר בין הקסאמים לחשמל. הקסאמים זה פשע מלחמה". 

 

ישיבת הממשלה נערכה יום לאחר פציעתם הקשה של שני אחים בשדרות ועל רקע מחאת התושבים בירושלים. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר כי "אין ספק שהכאב משותף לכל והזעם מובן וטבעי, אבל הזעם הוא לא תוכנית פעולה". לדבריו, "צריך פעולה שיטתית ומסודרת לאורך זמן. אנחנו נמשיך להגיע לכל גורמי הטרור ולא נתחשב באף אחד".

 

מנגד, התייצב השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שבחר לצטט חלקים מדו"ח וינוגרד, הנוגעים לדשדוש, והתאים את הדברים למציאות בעזה. דיכטר אמר: "תקופת הדשדוש מתבטאת בין היתר בחוסר בהירות ובחוסר החלטיות. תוצאות הפשיטות הן מקומיות ומוגבלות וגורמות לאי שביעות רצון של המפקדים והלוחמים. בינתיים נחשף העורף להתקפה נרחבת של קסאמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
קורא למחוק שכונות בעזה. שטרית
צילום: עופר עמרם
מופז. "המטרה לא מוגדרת"
צילום: עמית שאבי
מומלצים