שתף קטע נבחר

אולמרט בברלין: כאן אני חש את כאבה של שדרות

כשהוא משווה בין מצוקת הנגב המערבי לזו שידעו בעבר קריית-שמונה וירושלים, אמר ראש הממשלה במוזיאון היהודי בבירת גרמניה: "הם בצדק רוצים לחיות בביטחון ובלא איום יום-יומי. למערכת הביטחון יש הכלים לטפל באיום הזה ואת כל האישורים הנדרשים, ואני מאמין בכל ליבי שזה ישתנה"

את זעקותיהם של תושבי שדרות והנגב המערבי, שחלקם תובעים ממנו לנקוט פעולה התקפית בעזה - או להתפטר, שמע היום (ב') ראש הממשלה בבירת גרמניה, ברלין.

 

"כאן אני חש את כאבם של תושבי שדרות, כמו שחשתי את כאבם של תושבי קריית-שמונה, כמו שחשתי את כאבם של תושבי בית-שאן וכמו שחשתי את כאבם של תושבי ירושלים", אמר אהוד אולמרט בביקור במוזיאון היהודי בברלין.

 

"כל עיר בתקופתה התמודדה עם מצוקות כאלה. הם בצדק רוצים את מה שכל אחד רוצה - שיוכלו לחיות בביטחון ובלא איום יום-יומי. זה לא עניין שיקרה ביום אחד, למערכת הביטחון יש הכלים לטפל באיום הזה ואת כל האישורים הנדרשים. אני מאמין בכל ליבי שזה ישתנה".

 

עוד הוסיף ראש הממשלה, בהתייחסו לביקור הטעון: "אין צורך להגיע

עד ברלין כדי להבין, שאין לעם ישראל עתיד בלא שיהיה לו כוח. העתיד, האמונה והתקווה הם אלה שעליהם אפשר לבנות את השלום. על כך אנו נאבקים, על כך אנו נלחמים".

 

הערב ייוועד אולמרט עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. צוותיהם המצומצמים יסעדו במעון האירוח הרשמי בארמון מיסברג, כ-70 ק"מ מהבירה. על הפרק בשיחתם יעמוד פרויקט הגרעין של איראן, המשבר מול רצועת עזה וכנראה גם סוגיית החיילים החטופים, אם כי סעיף זה לא אושר בפמליית רה"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט במוזיאון היהודי בברלין
צילום: רויטרס
מומלצים