שתף קטע נבחר

הרל"ש של נתניהו בליכוד פרש מתפקידו

נפתלי בנט הצטרף ללשכתו של יו"ר הליכוד אחרי מלחמת לבנון השנייה כדי לחזק את הצוות. שנה וחצי לאחר מכן הוא החליט לפרוש: "אני עוזב משום שמיציתי את העניין"

נפתלי בנט, ראש לשכתו של יו"ר הליכוד, הודיע היום (ב') על פרישתו מהתפקיד. בנט, איש היי טק לשעבר, הצטרף ללשכתו של יו"ר הליכוד לאחר מלחמת לבנון השניה, כשבנימין נתניהו ניסה לחזק את הצוות המקיף אותו באנשי מטה בעלי ניסיון בתחומים שאינם פוליטיים בהכרח, ובעלי ראיה אסטרטגית. לפני ימים אחדים עדכן בנט את נתניהו בכוונותיו. 

 

בנט היה אחראי או שותף בלשכה למגוון נושאים. בין היתר, היה שותף ליצירת כמה אסטרטגיות שליוו את יו"ר הליכוד בהתנהלותו הציבורית, בהם ההסתמכות על המחאה הציבורית שתביא להפלת הממשלה. גורמים בליכוד, המעורים בנעשה בלשכתו של נתניהו, אומרים כי "בנט לא התפטר אלא התפוטר. האסטרטגיות שלו לא הצליחו להביא לתוצאה המקווה, וההסתמכות על המילואימניקים אחרי הדו"חות של וינוגרד היתה כישלון".

 

גורמים אחרים בליכוד ציינו כי לבנט נמאס לעבוד עם האנשים שמקיפים את נתניהו. "לא קל לעבוד בלשכה כזו. בנט מגיע מתרבות אירגונים אחרת, עם אופי עבודה שונה, וההתנהלות בתוך הלשכה של נתניהו היא קשה ולא נעימה. נמאס לו, לכן התפטר".

 

בהודעה שפרסם בנט נכתב: "שמחתי לעבוד במחיצתו של נתניהו. למדתי ממנו הרבה מאוד. הצטרפתי על מנת לסייע לנתניהו בקידום הליכוד כאלטרנטיבה להנהגת המדינה. אני מסיים בתחושת סיפוק".

 

בשיחה עם ynet דחה בנט את הטענות לפיהן פוטר, והסביר כי מיצה את העבודה בלשכת נתניהו. "אני עוזב משום שמיציתי את העניין", הוא אמר. "אני מרגיש בסדר גמור עם מה שעשיתי עד כה. הייתי בתקופה הזו ראש מטה הפריימריז של נתניהו, גיבשתי את תוכנית החינוך של הליכוד, ועשיתי פעולות בציבור הרוסי שהובילו למהפכה של ממש. להערכתי, נתניהו יהיה ראש הממשלה הבאה".

 

נתניהו מצידו אמר כי "בנט הצטרף לליכוד בתקופה הקשה שלאחר המלחמה. אני מודה לו על תרומתו. אני מקווה לראות אדם מוכשר זה לצידי כשנשוב להנהגת המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. הרל"ש פרש
צילום: עופר עמרם
מומלצים