שתף קטע נבחר

נסגר התיק בנושא מות הילדה עביר אל עראמין

עביר עראמין בת ה-10 נהרגה בינואר אשתקד בכפר ענתא במהלך הפרות סדר. ארגון "יש דין" ביקש לחקור את המקרה ואף ערער על החלטת הפרקליטות שלא להגיש כתבי אישום נגד שוטרי מג"ב, שירו כדורי גומי. כעת הפרקליטות החליטה לסגור סופית את התיק

שנה אחרי מותה של הילדה עביר אל עראמין, החליטה פרקליטות המדינה לדחות את הערר שהגיש ארגון זכויות האדם ובכך לסגור את תיק החקירה. בארגוני זכויות האדם מחו הבוקר (יום ג') על ההחלטה.

 

עביר עראמין בת ה-10 נהרגה בינואר אשתקד סמוך לבית ספרה בכפר ענתא, כאשר ג'יפ של מג"ב נכנס לכפר במסגרת תצפית שערכו שוטרי מג"ב. השוטרים הודו בחקירתם כי השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, בין היתר גם בכדורי גומי.

 

בחודש יולי האחרון הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים כי היא סוגרת את תיק החקירה ללא הגשת כתבי אישום, מפני שצוות החקירה הגיע למסקנה כי לא ניתן לקבוע אם הילדה נהרגה מקליע גומי שנורה על-ידי השוטרים או מאבנים שלטענת השוטרים נזרקו לעברם על ידי צעירי הכפר.

 

בערר שהגיש ארגון "יש דין" לפרקליטות המדינה, נטען בין היתר כי מבחינה של מיקום מיידי האבנים ביחס למיקומה של הילדה, מלמד כי התזה של פגיעה מאבן איננה אפשרית. בדחיית הערר הוסבר כי ייתכן שהילדה נפגעה מ"מטר אבנים" שהושלך לעבר ג'יפ מג"ב בעת שעזב את הכפר.

 

ב"יש דין" נדהמו לשמוע את הטענה, שכן על פי החומר שנאסף בתיק "עביר הובהלה לבית החולים זמן רב לפני שג'יפ מג"ב עזב את הכפר. בארגון מגדירים טעות זו כ'מטרידה' וסבורים שהיא מלמדת על בדיקה שטחית של הערר. בהודעה על דחיית הערר על סגירת תיק החקירה לנסיבות מותה של הילדה עביר אל עראמין התגלו טעויות עובדתיות חמורות"

 

הארגון פנה לפרקליטות המדינה בדרישה לקבל הבהרות, ויחד עם משפחת עראמין נשקלת האפשרות לפנות לערכאות משפטיות בנושא. ארגון "לוחמים לשלום" בו חבר אביה של עביר, באסם, הודיע כי ימשיך לתמוך במשפחה ברדיפתה אחר הצדק בחקירת נסיבות מותה של עביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטים עם תמונתה של אל-עראמין
צילום: אקטיבסטילס www.activestills.org
מומלצים