שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דב אלפון ימונה לתפקיד עורך "הארץ"

  יחליף את דיוויד לנדאו, העורך הנוכחי, ששימש בתפקיד בארבע השנים האחרונות. אלפון, שמשמש היום כעורך הוצאת הספרים "זמורה ביתן-דביר", יכנס לתפקיד באפריל

  בעוד חודשיים יתמנה עורך ראשי חדש לעיתון "הארץ". דיוויד לנדאו, עורך "הארץ" הנוכחי, יוחלף בדב אלפון, שכיום מתפקד כעורך הוצאת הספרים "זמורה ביתן-דביר". המינוי ייכנס לפועל במהלך אפריל. לנדאו צפוי להישאר ב"הארץ" כחבר מערכת.

   

  השמועות על החלפתו של לנדאו רוחשות במסדרונות "הארץ" כבר תקופה ארוכה, נוכח מה שעורכים בכירים ביומון מגדירים "הידרדרות העיתון ואזלת יד בניהול המערכת". עם זאת המינוי של דב אלפון, לשעבר עורך בכיר ב"הארץ", מפתיע. גורמים בעיתון הביעו תמיהה על מינויו של עורך נטול כל זיקה לתחום החדשות. גיא רולניק, סגן המו"ל של קבוצת "הארץ" אמר אתמול (ב') כי "הבחירה באלפון הייתה טבעית, והיא איתות למחויבות שלנו להצעיד את העיתון לצמיחה והרחבה משמעותית של קהל הקוראים".

   

  אלפון אמר אתמול כי הוא "נרגש לחזור ל'הארץ' ומצפה בקוצר רוח למפגש המחודש עם העיתונאים המצוינים שלו. אני מודה על הבעת האמון ועל ההזדמנות להוביל את העיתון החשוב בישראל לעבר השינויים הדרושים להמשך הצלחתו".

   

  אלפון, 47, עבר לא מעט תחנות ב"הארץ". אחרי שהגיע לעיתון מ"כותרת ראשית", הוא שימש ככתב תרבות, היה ממייסדי מוסף התרבות היומי של העיתון "גלריה" וערך את "מוסף הארץ", שמתפרסם מדי שישי. אלפון אף  ייסד את מוסף האינטרנט של העיתון "קפטן אינטרנט" (כיום מדור). אלפון גם היה שליח העיתון בפריז וערך אחר כך את מגזין הכלכלה "דה מרקר". כמו כן הגיש את תוכנית הטלוויזיה "נספח תרבות".

   

  דייויד לנדאו, 60, יהודי דתי ילדי בריטניה, עורך את "הארץ" מ 2004, אחרי שהחליף בתפקיד את חנוך מרמרי. לפני כן כתב ב"אקונומיסט" וערך את ה"ג'רוזלם פוסט".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלפון. יכנס לתפקיד באפריל
  לאתר ההטבות
  מומלצים