שתף קטע נבחר

נסראללה לישראל: המלחמה יוצאת מתחומי לבנון

מזכ"ל חיזבאללה מזהיר מפני פגיעה ביעדים מחוץ ללבנון. בגרון ניחר מצעקות, נאם בשידור ישיר בפני רבבות שיעים בביירות, ואיים על ישראל: "הרגתם את עימאד מחוץ לשטח הטבעי של המערכה. המערכה שלנו איתכם היתה על שטח לבנון. נלחמתם איתנו כאן, ואנחנו עמדנו מולכם. אולם עברתם את הגבול. לא אומר יותר מכך". לדברי נסראללה, במלחמה הבאה יהיו רבבות עימאד מורנייה

מול רבבות שיעים שעמדו בגשם שוטף בביירות, ספד בצהריים (יום ה') מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, לקצין המבצעים שלו, עימאד מורנייה, שחוסל בדמשק. בגרון ניחר מצעקות. הוא איים שבמקום מורנייה אחד, יקומו רבבות כמותו והזהיר מפגיעה ביעדים בחו"ל: "אני אומר להם - הרגתם את עימאד מחוץ לשטח הטבעי של המערכה. המערכה שלנו איתכם היתה על שטח לבנון. נלחמתם אתנו כאן, ואנחנו עמדנו מולכם. אולם עברתם את הגבול. לא אומר יותר מכך".

 

הוא פנה לישראל, שאותה הגדיר "היישות הסרטנית הגזלנית הזרועה באדמתנו": "כאשר נאמתי אליכם בפעם הראשונה במלחמה ואמרתי - ציונים, אם אתם רוצים מלחמה פתוחה - תהיה מלחמה פתוחה והבטחתי למאמינים נצחון. היום אומר רק דבר אחד - מול ההרוג הזה - הזמן, המקום והשיטה - הו ציונים, אם אתם רוצים את סוג המלחמה הפתוחה הזאת - אז כל העולם כולו יהיה עד למלחמה פתוחה שכזאת. יש לנו, כמו לכולם, את הזכות הקדושה להגן על עצמנו ונעשה זאת".

 

נסראללה אמר שישראל טעתה כשחיסלה אותו, כפי שטעתה

כאשר חיסלה את קודמו, עבאס מוסאווי: "הם חושבים שבגלל זה ההתנגדות תיחלש, אך מערכתנו עדיין נמשכת. הדם של עימאד רק מדרבן אותנו... במלחמה הבאה לא יחכה לכם אחד ולא אלפים כמו שאמר וינוגרד. יחכו לכם עשרות אלפי עימאד מורנייה". דבריו הועברו לקהל בשידור ישיר באמצעות שידור וידאו חי. "השהיד המפקד עימאד מורנייה המתין בציפיה להיפגש עם אללה. חאג' עימאד מאז שהיה צעיר פעל למען הניצחון וביקש להיות שהיד, ולבסוף קיבל את מבוקשו. עימאד מורנייה היה מהבטן ונשאר כולו ג'יהאד".

 

הוא הזכיר שוב ושוב את המכה שספגה ישראל במלחמת לבנון השנייה: "כולם יודעים שבן גוריון הוא מייסד היישות הציונית בפלסטין הכבושה. הוא האיש הכי מנוסה בקיומה של היישות הזאת. שמעו לבן גוריון ולמה שהוא אומר. הוא אומר 'ישראל תיפול אחרי שתפסיד במלחמה הראשונה'. ישראל נכנסה למלחמה ביולי 2006. הציונים כינו זאת 'המלחמה השישית'. אולם בכירי האסטרטגיים בישראל כינו זאת 'המלחמה הראשונה'. ישראל הסכימה כולה מימין לשמאל שהיא הפסידה במלחמה. דו"ח וינוגרד לא הצליח להסתיר זאת - את מאות הכשלונות והליקויים, חוסר היכולת של ההנהגה הפוליטית והצבאית. האם וינוגרד לא אמר זאת"?

 


המונים הגיעו להלווייתו של מורנייה (צילום: AFP)

 

נסראללה הזכיר את החיסולים הקודמים, בעקבותיהם רק התחזקה תנועתו: "הם, הציונים, רואים בנפילתו נצחון גדולה, אך אנו רואים בכך בשורה טובה. עלינו לזכור איך היה עם השייח רארב חרב (בכיר חיזבאללה שחוסל בדרום לבנון ב-88 -ר.נ) - הם הרגו אותו, אך ההתנגדות התחזקה וישראל יצאה מכל הדרום. לא בגלל ההחלטות הבינלאומיות. כך היה גם עם המפקד השהיד עבאס מוסאווי - הם הרגו אותו וההתנגדות התחזקה ועמדה על רגליה".

 

"משפחה יוצאת דופן בג'יהאד"

הוא פנה להוריו של מורנייה, "אני רוצה לברך אתכם ולנחם אתכם ולומר לכם - אללה ברך אתכם ואת משפחתכם. הלוואי שכל העולם ידע שהבית הג'יהאדי הזה הקריב את כל בניו - שלושה שהידים. כל מה שיש לך אבו עימאד - את שלושת בניך, הקרבת כשהידים. האחד אחרי השני. המשפחה הזאת היתה יוצאת דופן בג'יהאד".

 

רבבות בני אדם השתתפו בהלווייתו של קצין המבצעים של חיבאללה, עימאד מורנייה, שנערכה ברובע הדאחיה שבדרום ביירות. משעות הבוקר זרמו האלפים למסגד "סייד א-שוהדא" - המסגד של חיזבאללה בדאחיה של ביירות, שממנו יצא מסע ההלוויה של מורניה.

 

נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, שלח איגרת תנחומים למזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות חיסולו של מורנייה, בו ציין כי ישנם רבים שימשיכו דרך המאבק של מורנייה. "למרות שהעם הלבנוני איבד היום מפקד גדול, יש בקרבו מאות אלפי ואף מליוני "חאג' רדואנים" (הכינוי של מורנייה היה חאג' רדואן-ד.כ.) עם אותו עוז ומוכנות להצטרף לשורות המאבק בכובשים ובטרוריסטים חסרי התרבות". 

 

עוד סימן לחומרה שבה האיראנים רואים את החיסול: שר החוץ האיראני, מנושהר מותקי, הגיע לביירות, להביע תנחומים על מותו. הוא התקבל בשדה התעופה על-ידי עמיתו הלבנוני, פאוזי סלוח, ואחר כך המשיך להלוויה ההמונית, שם אמר: "הוא לחם נגד הכובשים ובעד זכויות העמים. הוא היה אמיץ, אך נרצח בידיהם. הוא אינו הקורבן הראשון בדרך להשגת החירות וכבוד העמים. הלוואי שמותו יהיה אות קלון בהיסטוריה של הציונים. הכובשים הציונים צריכים לדעת שהם ייכשלו בהשגת מטרותיהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיים במלחמה מחוץ ללבנון. נסראללה
צילום: AFP
עימאד מורנייה
צילום: רויטרס
מומלצים