שתף קטע נבחר

שר החוץ של ברזיל לפרס: אסד מוכן לדיאלוג

בפגישה עם הנשיא פרס, אמר שר החוץ הברזילאי כי הוא התרשם משיחה שקיים עם נשיא סוריה כי הוא מעוניין בפתיחת דיאלוג. פרס השיב: "פני ישראל תמיד אל עבר השלום, אך לא ניתן להתעלם מן המשחק הכפול שמשחק אסד"

איתות לישראל מסוריה: שר החוץ של ברזיל, סלסו אמורים, שהגיע היום (ה') לירושלים מדמשק, אמר לנשיא המדינה שמעון פרס, כי הוא שוחח עם נשיא סוריה, בשאר אסד, על האפשרות של תחילת שיחות שלום בין ישראל לסוריה. השר הבריזלאי הדגיש שהוא התרשם בבירור כי "אסד מוכן לדיאלוג עם ישראל".

 

בפגישה שנערכה במשכן הנשיא בירושלים, אמר פרס: "פני ישראל תמיד אל עבר השלום, אך לא ניתן להתעלם מן המשחק הכפול שמשחק אסד. אי אפשר להושיט יד אחת לשלום וביד השנייה לממן, לארח ולחמש את אירגוני הטרור ובראשם החמאס וחיזבאללה".


פרס ושר החוץ של ברזיל (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)

 

שר החוץ של ברזיל ביקש מהנשיא פרס כי יאמר לו באיזה אופן יכולה ארצו והוא עצמו כשר החוץ למלא תפקיד אקטיבי בתהליך השלום באיזור והדגיש כי: "איננו מצדדים בצד זה או אחר, לא איכפת לנו מנפט, אנחנו מעוניינים לתווך רק כדי לפתור את הקונפליקט בין ישראל לשכנותיה מתוך רצון טוב".

 

פרס התבקש להתייחס לנאומו של נסראללה, שאיים ש"המלחמה יוצאת מתחומי לבנון". הנשיא ציין כי מנהיג חיזבאללה לא השיג דבר ממלחמת לבנון השנייה, ושהוא הביא ללבנון נזק רב וספג פגיעות קשות ביותר. "נסראללה הוא בעיה וסכנה לעם הלבנוני".

 

בסוף חודש דצמבר האשים אסד את ארצות הברית את ישראל בטרפוד כל יוזמות השלום בערוץ הסורי. בפגישה שקיים אסד בארמונו בדמשק עם שני סנטורים אמריקנים, ארלן ספקטור ופטריק קנדי, הדגיש הנשיא הסורי את החשיבות שבשיפור הקשרים בין סוריה לארה"ב. אסד הדגיש את דבקותה של ארצו בשלום כבחירה אסטרטגית וקרא לחידוש הדיאלוג בין ארצו לבין ארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. "מוכן לדיאלוג"
צילום: איי אף פי
מומלצים