שתף קטע נבחר

"חסר מנוחה" זכה בפרס איגוד בתי הקולנוע בברלין

סרטו של עמוס קולק, בו מככבים משה איבגי ורן דנקר, זכה בפרס שמעלה משמעותית את סיכויי החשיפה וההפצה שלו בגרמניה. ,אני לא אוהב סרטים פוליטיים", אמר קולק ל-ynet. "אצלי זה יותר על יחסים בין אנשים"

הסרט "חסר מנוחה" שהשתתף בפסטיבל ברלין, זכה בפרס התאחדות בתי הקולנוע. במסיבת העיתונאים שנערכה היום (שבת) קיבל הבמאי עמוס קולק את הפרס בשם הצוות, והודה לשחקנים משה איבגי ורן דנקר, שהוא, התעקש קולק, ג'יימס דין הישראלי. מאחורי הפרס עומדים כ-500 בתי קולנוע עצמאיים בגרמניה, והזכייה מעלה משמעותית את סיכויי החשיפה וההפצה של הסרט בבתי הקולנוע בגרמניה, שנחשבת לפקטור חשוב בעולם הקולנוע באירופה. רוצים לראות קטעים מהסרט? כנסו לכאן.

 

"אני מרגיש בסדר", מבטיח קולק בשיחת טלפון מברלין. "נחמד פה, קצת קר אבל מזג האוויר ממש בסדר. בסך הכל נראה לי שגם התגובות לסרט בסדר. רואיינתי על ידי הרבה עיתונאים, שחלקם אמרו שהם מאוד אוהבים את הסרט, אחרים אמרו שזה הכי שהם הכי אהבו בפסטיבל, אבל לפעמים קשה לדעת. אני תמיד לוקח בחשבון שאני מדבר עם מי שאני מדבר. אני לא יודע מה שאר האנשים חושבים".


איבגי, קולק ודנקר בברלין. כולם מתרגשים חוץ מקולק (צילום: EFP)

 

הסרט, שהתקבל היום גם לפסטיבל טורונטו, הוא סרטו הראשון של קולק בישראל מזה 15 שנה. הוא מגולל את סיפור יחסיהם של אב ובן וחמקמקות המחילה. הסרט יצא לאקרנים במהלך שנת 2008. ביקורות העיתונים הזרים מהללות אותו, אבל קולק נשאר מאופק. "אני תמיד ככה, אני טיפוס כזה. אני יכול לספר לך המון בדיחות על היטלר, אבל הן יהיו בטעם רע ואסור לספר אותן כאן. אני לא יכול לספר בדיחות על סקס כי יש לי ילדות בגיל 12, אז אני די מוגבל מבחינת מה שיש לי להציע כמרואיין".

 

כשהציג קולק את הסרט בהקרנה שנערכה אתמול (ו'), הוא הקדיש אותו לאביו, טדי קולק, ראש עירית ירושלים לשעבר, שנפטר לפני כשנה. "הקדשתי לו את הסרט כי אמרו לי שאני יכול", מסביר קולק. "הוא נפטר לפני כשנה, ממש כשהתחלנו את הצילומים. זה סרט על יחסים בין אבא ובן ישראליים, אבל לא על היחסים בינינו".

 

רוב הסרטים הישראלים שהגיעו לפסטיבל עוסקים בסכסוך הישראלי ערבי.

 

"אצלי זה יותר על יחסים בין אנשים, אני לא כל כך אוהב סרטים פוליטיים".

 

והעובדה שזה בגרמניה משנה משהו? בכל זאת מיקום טעון.

 

"אני חושב שבגרמניה תמיד יש עניין בישראל, ובכל אופן חומת ברלין נפלה וזה שינה לגמרי את העם הגרמני. אמרתי את זה קודם כדי להישמע פומפוזי, אבל אני באמת חושב שאם החומות היו נופלות גם בין הישראלים הערבים זה היה מחסל את הסכסוך, לא היה לנו על מה לדבר והיינו צריכים לדבר על הישראלים".  

 

איך רן דנקר מסתדר? בכל זאת פיצ'ר ראשון.

 

"נראה לי שהוא מסתדר טוב מאוד. היינו בתוכנית רדיו ששודרה בלייב, תוכנית מאוד פופולרית בברלין, והוא שר חלק מהשיר של הסרט. נראה לי שהוא מרגיש בסדר. עשיתי איתו דיל שאני אקרא לו ג'יימס דין של הקולנוע הישראלי, ומאז הוא חייב לי פחות או יותר הכל. אז מה יש לי להפסיד? יכול להיות שהוא באמת

 יהיה ג'יימס דין הישראלי, ואז אולי אני אומר אמת".  

 

אתה לא מרואיין ייצוגי.

 

"אני מאוד ייצוגי, אני ממש מוחה מחאה מוחלטת על הטענה כאילו אני מרואיין טפשי או חסר עומק. אני רוצה גם לברך את עם ישראל ביום חגו, ואת בני כל העדות, וגם עמים אחרים כולל אלה מברית המועצות לשעבר, ובעיקר את הבחורות הבלונדיניות הגבוהות עם העיניים הירוקות, אבל עד גיל 30, לא מדובר בקטינות. וכמובן איחולי החלמה מהירה לכל הפצועים".  

 

הסרט "חסר מנוחה" יצא בארץ בסביבות אפריל.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולק. מאופק מטבעו
צילום: אסנת שלו-קולק
לאתר ההטבות
מומלצים