שתף קטע נבחר

ברק מעריך: חיזבאללה ינקום, אולי בסיוע דמשק

בהתייחסות ראשונה לחיסולו של עימאד מורנייה בסוריה, אמר שר הביטחון: "ייקח זמן עד שיימצא לו מחליף. מדובר במכה קשה לחיזבאללה ולטרור העולמי". הוא לא התייחס לזהות המתנקשים, אך הבהיר, נוכח החשש מפיגועי נקם בחו"ל: "מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים ודרוכים"

ארבעה ימים חלפו מאז חוסל עימאד מורנייה, קצין המבצעים של חיזבאללה, בפיצוץ מסתורי בדמשק. בישראל, למעט העלאת הכוננות ואזהרת המסע המתוקשרת, שומרים על שתיקה בכל הקשור לזהות המתנקשים. בישיבת הממשלה היום (א') התייחס לראשונה שר הביטחון, אהוד ברק, לתקרית.  

 

"מדובר במכה קשה לחיזבאללה ולטרור העולמי", אמר ברק, שבשעת התקרית היה בביקור בטורקיה. "האיש היה אחראי במשך עשרות שנים לרצח של מאות אזרחים וחיילים ממדינות רבות בעולם". 

 

במבט קדימה, העריך שר הביטחון שייקח זמן עד שיימצא למורנייה

מחליף. "איני מעריך שלסוריה, לחיזבאללה או לאיראן יש תמונה מי ביצע זאת, אך יחד עם זאת חיזבאללה החליט - כפי שרואים בנאום נסראללה - להפנות אצבע מאשימה לישראל. על סמך זה, יש להניח שחיזבאללה ינסה להגיב בארץ או בחו"ל. ייתכן שיעשה זאת אף בסיוע של איראן וסוריה".

 

בעקבות ההתרעות, הוסיף ברק, "מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים ודרוכים בגזרות השונות. לישראל אין עניין בהסלמה, אולם לנוכח האירועים אנחנו נערכים".

 

שר הביטחון עדכן את השרים כי הנחה את סגנו, מתן וילנאי, "לבצע הערכת מצב מתמשכת ולהנחות על-פי הצורך את הגורמים הנוגעים בדבר - כולל משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור, שלהם נגיעה לנעשה בחו"ל". הוא סיכם: "קשת האיומים נותרה מגוונת".

 

בתוך כך, עיתונים בעולם שופכים הבוקר אור על מה שלכאורה התחולל בדמשק בשבוע שעבר, בלילה שבין שלישי לרביעי. על פי ה"סאנדיי טיימס", היו אלה סוכני מוסד שהחליפו את משענת הראש במושב הנהג של מורנייה, והרכיבו תחתיה ממולכדת.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכה קשה: ברק
צילום: דניאל בר און - סוכנות ג'יני
הפיצוץ בדמשק
צילום: AFP
מומלצים