שתף קטע נבחר

אולמרט: לא שותף לאופטימיות בנושא שליט

בנאומו ב"ועידת הנשיאים" בירושלים הביע ראש הממשלה פסימיות לגבי החייל החטוף בעזה, והוסיף: "נמשיך לפעול בהנחה שרגב וגולדווסר חיים". בנושא ירושלים אמר אולמרט: "נמשיך לבנות. המציאות בשכונות היהודיות תשתנה", וציין גם כי אבו מאזן הסכים לדחיית נושא ירושלים לסוף המשא ומתן

"לצערי איני יכול לחלוק את האופטימיות בנוגע לגלעד שליט", אמר אמש (א') ראש הממשלה אהוד אולמרט, בדברי ברכתו לחברי "ועידת הנשיאים" של הקהילות היהודיות בצפון-אמריקה, המתכנסים בירושלים. שליט, שנחטף בידי חמאס ביוני 2006, נמצא מאז בשבי ברצועת עזה.

 

בהתייחסו לפרסום בסוף השבוע של העיתון הגרמני "דר שפיגל" באשר לאפשרות שיכריז על מותם של שני חיילי צה"ל החטופים ע"י החיזבאללה, אלדד רגב ואוהד גולדווסר, אמר אולמרט: "אני לא מוכן לקבל את הקביעה באשר לשני החיילים בצפון. כל עוד אין בידינו הוכחות, נמשיך לפעול על בסיס ההנחה שהם חיים".

 

בארוע אחר שנערך אמש בתל אביב הקריאה תאיר רגב, גיסתו של החייל החטוף אלדד, מכתב עבורו: "אלדד לו יכולנו לדעת מה קורה איתך, איך נפצעת, איך אתה מרגיש עכשיו. הלוואי ויכולנו לספר לך עלינו, לספר לך על האחיינים שנולדו לך, אחיך שהתחתן בלעדיך".

 

רגב ציטטה מתוך מכתבו האחרון של רון ארד שהתקבל מהשבי וציינה: "אני קוראת את רון ושומעת את אלדד, חושבת על אלדד וליבי כואב מהמחשבה על רון". בהמשך דבריה התייחסה גם למאמצים הנעשים בנושא: "הם יושבים שם ומחכים לאות חיים מאיתנו וסימן כלשהו שיחזק את ניצוץ התקווה שלהם, שיוכיח להם שהמדינה ששלחה אותם עומדת מאחוריהם, לא נחה ולא מרפה לרגע ממאמציה".

 

"הבנייה בירושלים תימשך. המציאות תשתנה"

בנושא הבנייה בירושלים, אמר ראש הממשלה: "נמשיך לבנות בירושלים ונמשיך לבנות בגושי ההתנחלויות. לא נבנה התנחלויות חדשות, אך ירושלים היא בעלת מעמד מיוחד, ובשטחים היהודיים שלה המציאות בשטח תשתנה בשנים הקרובות".

 

אולמרט טען כי "אין אדם מבין המבקרים שלי שבנה יותר ממני בירושלים ותרם יותר לפיתוחה", ואמר עוד בנושא המגעים להסכם עם הפלסטינים: "דובר והוסכם ביני ובין הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שירושלים היא נושא חשוב ורגיש. לא נתחיל במשא ומתן בנושא רגיש זה, מה שעלול להביא לכשלון השיחות. נדחה את הטיפול בירושלים לשלב האחרון.

 

"איני בטח שאפשר להשיג הסכם שלום ב-2008, אך אנו נעשה את כל המאמצים לעשות זאת", אמר ראש הממשלה, והצטרף לקו הספקני בנוגע לשאיפתו של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש להסכם עד סוף השנה, שהביע ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד.

 

הדברים נאמרו על רקע איומים חוזרים ונשנים מצידה של ש"ס לפרוש מהממשלה ולערער עוד יותר את יציבות הקואליציה של אולמרט, במקרה של משא ומתן בנושא ירושלים.

 מעבר לכך, גורם בכיר במפלגת העבודה התבטא בשיחות סגורות ואמר כי "לא נישאר בממשלה ללא ש"ס".

 

בעניין המשך הלחימה בגזרה הדרומית אמר אולמרט: "כל עוד ירי הקסאם יימשך, נפעל באופן שיעשה את חייהם של תושבי עזה קשים מאוד. נשתמש בכל האמצעים שבידינו, נגיע לכל מי שמעורב בטרור נגד ישראל. לא נהסס לתקוף אותם. כל עוד שאלפי ישראלים אינם יכולים לחיות בצורה נורמאלית, גם העזתים לא יוכלו להמשיך לחיות בצורה נורמאלית", אמר.


פורסם לראשונה 17/02/2008 21:13

 

בהכנת הידיעה השתתפה נועה ספיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט ב"ועידת הנשיאים"
צילום: AP
גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
אלי ישי. עוד הרגעה לש"ס?
צילום: ודים דניאל
מומלצים