שתף קטע נבחר

בכיר בעבודה: לא נישאר בממשלה ללא ש"ס

ש"ס מאיימת לפרוש מהקואליציה, והקולות מכיוון שותפתה העיקרית של קדימה מעניקים לה עוד כוח. "ייתכן שברק והרב עובדיה שוחחו גם על הקדמת הבחירות", אמרו בעבודה

"אם ש"ס תצא מן הממשלה, מפלגת העבודה לא תוכל להישאר בה" - כך אמר בימים האחרונים בשיחות סגורות עם גורמים במערכת הפוליטית גורם בכיר בעבודה, המקורב ליושב הראש אהוד ברק. על פי הגורם הבכיר, פרישתה של ש"ס תביא להקדמת הבחירות, שכן לדבריו "העבודה לא תישאר בממשלת שמאל שנסמכת על תמיכת המפלגות הערביות".

 

הדברים נאמרו לנוכח האיומים של יו"ר ש"ס, אלי ישי, לפיהם מפלגתו לא תשאר בממשלה אם המשא ומתן עם הפלסטינים יכלול גם נגיעה בנושאי הליבה. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבהיר שוב בסוף השבוע כי נושא ירושלים נדחה לסוף המשא ומתן, אולם בש"ס חוששים כי למעשה, מאחורי הקלעים, מתנהל משא ומתן גם על הנושאים הרגישים ביותר.

 

בעבודה היו שהעריכו כי בפגישתם ביום שישי, דנו ברק והרב עובדיה גם בנושאים פוליטיים. גורם בעבודה ציין כי "בלשכתו של ברק רצו להראות כאילו שהם מדברים על נושאים ביטחוניים ומדיניים, אבל סביר כי שוחחו גם על האפשרות לתאם מועד לבחירות הכלליות הבאות".

 

יחד עם זאת, גורמים בעבודה אמרו כי פרישתה של ש"ס תציב את ברק בפני דילמה משמעותית. מצד אחד, פרישה והקדמת הבחירות נראות כמו "מהלך מתבקש",

 אולם מצד שני, ציינו כי "ברק שוב יתלבט: לפרוש ולפגוע במשא ומתן המדיני ובנושאים הביטחוניים, או להישאר בממשלת מיעוט. הוא יצטרך לבחור שוב בין הפוליטיקה האישית לצרכים הלאומיים".

 

במקביל, פועלים באופוזיציה לשכנע את ש"ס לפרוש מהקואליציה, שכוללת כעת רק 67 חברי כנסת, לאחר פרישת ישראל ביתנו. בכנס פוליטי של הליכוד באריאל, אמ היום יו"ר המפלגה בנימין נתניהו כי "חסרה לבנה כדי להפיל את החומה, והלבנה הזו היא ש"ס". בכינוס נקבע כי הפעילים וחברי הכנסת של הליכוד יפעלו יחד כדי להפעיל לחץ על אנשי ש"ס, במטרה להפיל את הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. איתותי פרישה?
צילום: תומר אפלבאום
ישי. המפתחות אצל ש"ס
צילום: ודים דניאל
מומלצים