שתף קטע נבחר

איראן: חיזבאללה ישמיד את הסרטן הישראלי

במכתב ניחומים ששלח מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות חיסולו של עימאד מורנייה, נאמר: "בעתיד הקרוב נהיה עדים להיעלמותו של החיידק הסרטני הזה, ישראל, על בידי לוחמי חיזבאללה"

מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, שיגר מכתב ניחומים למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות חיסולו של עימאד מורנייה, ובו כתב שהוא מאמין ש"החיידק הסרטני שנקרא ישראל" ייעלם בקרוב. כך דיווחה בצהריים (יום ב') סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

 

לדבריו, "אני משוכנע שבכל יום שעובר כי עוצמתו של חיזבאללה גוברת, ובעתיד הקרוב נהיה עדים להיעלמותו של החיידק

 הסרטני הזה, ישראל, בידיהם החזקות של לוחמי חיזבאללה". 

 

באיגרת שבה ניחם ג'עפרי את נסראללה על נפילתו של "השהיד" עימאד מורנייה, נכתב: "אין ספק שמותו של הלוחם הנאמן הזה יחזק את נחישותם של כל המוסלמים המהפכניים והלוחמים במאבק מול המשטר הציוני, ובמיוחד את נחישותם של אלה שלחמו לצדו של השהיד הזה".

 

מורנייה נחשב למקורב למשמרות המהפכה ובמיוחד לכוח "קודס", שהוכנס על ידי ארצות הברית לרשימת ארגוני הטרור. יחד הם אימנו את לוחמי חיזבאללה בלבנון ובאיראן ותכננו פעולות טרור ברחבי העולם.

 

עם היוודע דבר מותו של מורנייה - הצמרת האיראנית, ובראשה המנהיג העליון, איתוללה עלי חמינאי, והנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד - שיגרו איגרות ברכה ותנחומים לנסראללה. המסר שלהם היה חד וברור: מותו של מורנייה רק יחזק את חיזבאללה ובמקומו יבואו מאות ואלפי לוחמים אחרים שיהיו מוכנים להקריב את חייהם למען המאבק בישראל.

 

אתמול השתתף מפקד משמרות המהפכה ובכירים נוספים במשטר האיראני, בהם סגן הנשיא, פרביז דאודי, בטקס שנערך לכבודו של מורנייה במסגד ארכּ בטהרן. מחר יערך באוניברסיטת טהרן טקס לזכרו של מורנייה, בהשתתפות נציגי חיזבאללה והג'יהאד האיסלאמי במדינה ושגרירים ממדינות איסלאמיות.

 

פרשן מקורב לחיזבאללה: התגובה ודאית

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" הזהיר היום כי תגובה מצד חיזבאללה היא עובדה מוגמרת ורק עניין של זמן. תחת הכותרת "האם ישראל מוכנה לעונש ההולם" כתב פרשן העיתון, איבראהים אל-אמין, הנחשב כמקורב לחיזבאללה, כי חוקי המשחק נשברו וכי על ישראל לצפות לתגובה.

 

"הגיוני שהישראלים יצפו ל'עונש ההולם' (על משקל שמו של מבצע "שכר הולם" בראשית המלחמה האחרונה - ר.נ.) הצפוי לבוא בעקבות הריגת המפקד הצבאי של חיזבאללה. לפי בכירים בחיזבאללה, עליהם יהיה להמתין לתגובה מכיוונים שהם חושבים ומכיוונים שהם לא חושבים עליהם. זה לא נובע מתוך רגשות או נקמה, אלא קשור לחוקי המשחק שהאויב החליט לשבור".

 

לדבריו, החקירה, הנמצאת בשלבים מתקדמים, קבעה כי ישראל עומדת מאחורי ההתנקשות וכי עתה מנסים לברר מי הגורמים האחרים שעזרו לה, ברומזו כי מדובר במדינות ערביות. "נראה כי ממשלות אלו גמרו אומר להצטרף למסע האמריקני-ישראלי נגד ההתנגדות בלבנון, פלסטין ועיראק. לתוצאות אלה יהיו השלכות בכמה רמות".

 

עוד הוא הוסיף כי גם בתוך חיזבאללה נערכות בדיקות בעקבות ההתנקשות, ובמקביל - הארגון פועל למלא את שורותיו. "ההתנקשות במורנייה כופה הגיון חדש כלפי כל המעורבים במשחק המוות עם חיזבאללה. חוקי המשחק שנוצרו אחרי הפסקת האש של מלחמת יולי 2006 נשברו. ההתנגדות תראה לישראל כי ההתפתחות הזו אינה לטובתה וכי זה רק עניין של זמן". 

 

מזכ"ל חיזבאללה איים ביום חמישי האחרון להילחם בישראל בכל מקום בעולם: "אני אומר להם - הרגתם את עימאד מחוץ לשטח הטבעי של המערכה. המערכה שלנו איתכם היתה על שטח לבנון. נלחמתם אתנו כאן, ואנחנו עמדנו מולכם. אולם עברתם את הגבול. לא אומר יותר מכך". נסראללה הגדיר את ישראל "היישות הסרטנית הגזלנית הזרועה באדמתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד עלי ג'עפרי
צילום: איי אף פי
עימאד מורנייה
צילום: רויטרס
חיזבאללה מזהיר מתגובה
צילום: AFP
מומלצים