שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  50,000 בעלי מאזדה 3 - למוסך ללא דיחוי

  חברת דלק מוטורס קוראת ל-50,000 בעלי מאזדה 3, המכונית הנמכרת ביותר בישראל, להגיע ללא דיחוי למוסכי הרשת. הסיבה: חשש לקצר שיגרום לנזק למחשב הרכב

  הקריאה לתיקון רכב הגדולה בהיסטוריה המקומית יצאה לדרך: חברת דלק מוטורס מודיעה על קריאה לתיקון (ריקול) במכונית הפופולרית ביותר בישראל - מאזדה 3. כך נודע הבוקר (ב') ל-ynet. הסיבה לתיקון, שמבוצע ב-50,000 מכוניות שיוצרו בין יוני 2003 לנובמבר 2006, נעוצה בכשל חשמלי אפשרי. מדובר בצמת חוטים העוברת בסמוך למנוע, אשר עשויה להתחכך במתכת ובעקבות כך לגרום לקצר במחשב הרכב. תקלה במחשב הרכב עשויה להוביל לאובדן שליטה על המכונית.

   

  הקריאה לתיקון מבוצעת בהוראת היצרנית מאזדה, בעקבות קריאה לתיקון שפורסמה ברחבי העולם. השוק הישראלי הוא אחד הגדולים והחשובים למאזדה בכלל, ול-3 בפרט. במכתב שנשלח לבעלי הרכב, מבהירים בדלק מוטורס כי "בכדי להמנע מהמתנה ממושכת במוסך ועל מנת להבטיח טיפול יעיל, הנך מתבקש(ת) לתאם טלפונית ללא דיחוי בדיקה ותיקון של הרכב באחד ממוסכי הרשת, לפי בחירתך".


  מאזדה 3

   

   

  יואב חפץ, סמנכ"ל השיווק של דלק מוטורס, ביקש להבהיר כי הקריאה לתיקון אינה מוגדרת על-ידי יצרן הרכב כ"בטיחותית", וכי מדובר בעיקר בפעולה מונעת ויזומה. לדבריו, מדובר בבדיקת צמת חוטים, שהמגע בינה לבין ראש המנוע עלול לגרום לקצר במחשב המנוע. הוראת העבודה מורה על בדיקת צמת החוטים, ובידוד חוטי חשמל בהתאם לממצאי הבדיקה. החשש הוא כי במקרים מסויימים, עשויה הצמה

  להתחכך במכסה השסתומים ולהינזק, מה שעלול לגרום לקצר ופגיעה במחשב הרכב. לדברי חפץ, למרות הכמות הגדולה של המכוניות שנעה בכבישי ישראל בשנים האחרונות, לא זוהתה בעבר בעייה סדרתית בנושא זה.

   

  במסגרת הקריאה לתיקון נכללות מכוניות מדגמי מאזדה 3 עם מנוע 1.6 ליטר ותיבת הילוכים אוטומטית, שמהוות את עיקר המכירות. זאת, בכל הדגמים ורמות הגימור - ועם ארבע או חמש דלתות. לדברי חפץ, חברת דלק מוטורס הודיעה למשרד התחבורה על הקריאה לתיקון, וזה יודיע ללקוחות הפרטיים במכתב באמצעות נתוני משרד הרישוי. מכוניות הנמצאות בציי רכב ואינן בבעלות פרטית, יוזמנו לתיקון ישירות על-ידי דלק מוטורס.

   

  התיקון באחד מ-60 מרכזי השירות של החברה, שלדברי חפץ ערוכים לקבלת מספר מכוניות חריג זה, אמור לארוך בין 30 ל-40 דקות. הוא יבוצע ללא כל תשלום מצד הלקוח.

   

  לקוחות המעוניינים לדעת אם מכוניתם נכללת בקריאה לתיקון, יכולים לבדוק זאת במוקד השירות של דלק מוטורס: 08-9139999

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאזדה 3. נקראת לתיקון במוסך
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים