שתף קטע נבחר

צ'רלטון העבירה לערוץ 10 זכויות שידור היורו ללא תשלום

בתמורה צ'רלטון תמכור את זמן הפרסום לפרסומות וחסויות שישודרו במהלך משחקי יורו 2008. הרשות השנייה תבדוק העסקה

חברת צ'רלטון, המחזיקה בזכויות השידור למשחקי יורו 2008, העבירה לערוץ 10 את זכויות השידור ללא תשלום. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר ב-19 משחקים מתוך 31 משחקים בסך הכל. בתמורה, תהיה זו צ'רלטון שתמכור את זמן הפרסום לפרסומות וחסויות שישודרו במהלכם.

 

מדובר בשיתוף פעולה חריג בעולם המדיה, שכן על פי תנאי הזיכיון, זכייניות הערוצים המסחריים לא אמורות להעביר את מכירת הפרסום לגופים חיצוניים, אלא למכור את הפרסום בעצמן.

 

מהרשות השנייה, המשמשת כרגולטור של הערוץ, נמסר ל"כלכליסט" כי "איננו מכירים את פרטי העסקה, אך נפנה לערוץ 10 לבדוק את הנושא". מערוץ 10 נמסר: "מדובר בשיתוף פעולה סטנדרטי שמקובל בעולם הטלוויזיה המסחרית עוד מימי הקמת ערוץ 2 ועומד בכל כללי הרשות השנייה".

 

ההערכה בשוק הפרסום היא, כי בין שני הגופים יתקיים מודל חלוקת רווחים מסוים. עם זאת, בערוץ 10 מקווים ליהנות אם לא מכלל ההכנסות מהפרסום, אז מנתוני הרייטינג הגבוה שצפויים לגרוף המשחקים.

 

זכויות השידור לאליפות אירופה בכדורגל, יורו 2008, שתתחיל ביוני ושמשחקיה יתקיימו לסירוגין בשווייץ ובאוסטריה, נרכשו על ידי צ'רלטון, לפני כחצי שנה.

 

המשחקים אמורים להיות משודרים בערוצים ספורט 1 וספורט 2, כאשר 19 מתוך 31 המשחקים, חייבים להיות משודרים בערוצים הפתוחים. לפני מספר חודשים ניהלה צ'רלטון מגעים גם עם זכיינית ערוץ 2 רשת, לגבי רכישת זכויות השידור למשחקים. בשוק התקשורת העריכו אז כי סכום רכישת הזכויות צפוי להיות כששה מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורו 2008. 10 קיבל בחינם
צילום: רויטרס
מומלצים