שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרטים ראשונים: וולוו XC60

  רכב שטח קומפקטי חדש משוודיה: וולוו XC60. יוצע עם הנעה קדמית או כפולה, מנועים מוכרים ומערכת בטיחות חדשנית. השיווק בישראל ברבעון הרביעי של 2008

  וולוו פרסמה תמונות ופרטים ראשונים על ה-XC60, רכב שטח קומפקטי חדש שיוצג בז'נבה. זאת, שנה וחצי לאחר שהציגה אותו כדגם תצוגה בתערוכת דטרויט 2007. ה-XC60 הסדרתי ישווק באירופה החל בסתיו הקרוב, ובישראל ברבעון הרביעי של השנה. מחברת מאיר נמסר ל-ynet כי הכוונה היא להביא את כל הגרסאות ורמות הגימור, אם כי עדיין אין החלטה בנוגע למחיר.


   

  כפי שניתן לראות מהתמונות הראשונות, העיצוב של הדגם החדש דומה לזה של מכונית התצוגה, וממשיך את שפת העיצוב של וולוו. וזה אומר חרטום עם סבכת וולוו אופיינית, יחידות תאורה ניצבות מאחור וקו מותניים שרירי, המאפיין את דגמי הסטיישן והשטח של היצרנית. השוודים לא מפרסמים נתוני מידות של המכונית החדשה, ונותר רק להעריך כי היא מבוססת על הקוגה של פורד, המכוונת לאותו פלח שוק אך תחשב כ"עממית-זולה" יותר.


   

  מבפנים העיצוב שמרני למדי, ומזכיר את דגמי וולוו הקיימים - S80 ו-V70 למשל. ה-XC60 מיועד להתחרות בין היתר באודי Q5 העתידי, והוא יעשה זאת באמצעות מנועים מוכרים: טורבו-דיזל בנפח 2.4 ליטר עם 163 או 185 כ"ס, או בנזין בנפח 3.0 ליטר ו-285 כ"ס, שמוצע ב-V70. ל-XC60 תהיה הנעה כפולה בכל הגרסאות, ובעתיד תוצע הנעה קדמית בדגם הדיזל הבסיסי.


   

  עוד נמסר כי רכב הפנאי הקומפקטי יציע חידוש בטיחותי מעניין הנקרא "City Safety" (בטיחות עירונית). מדובר במערכת המזהה מצב של סכנה במהירות נמוכה - מכונית בולמת לפנים, הולך רגל שקפץ לכביש - ומתריאה. אם הנהג לא מספיק להגיב, מסוגלת המערכת לבלום את המכונית ולמנוע או לצמצם את נזקי התאונה. ממערכת זו, יחד עם שורה של חידושים בטיחותיים, התרשמנו לאחרונה באירוע שערכה וולוו בשוודיה. מערכת ההגנה העירונית תוצע בכל הגרסאות ללא תוספת תשלום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וולוו XC60
  שטח קומפקטי
  תא הנוסעים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים