שתף קטע נבחר

"ישראל" הושמטה מהמונופול

שם המדינה הוסר מאתר ההצבעות של חברת המשחקים העולמית. "ירושלים" עדיין מופיעה, אך ללא ציון שם המדינה. החברה: לא רוצים להיכנס לויכוח פוליטי. מצטערים אם נפגעתם

לישראל אין מונופול על ירושלים? בעוד תשעה ימים בדיוק יוכרז על 20 הערים אשר יזכו לככב על לוח משחק המונופול העולמי של "הסברו". לצורך הבחירה, ענקית הצעצועים הכריזה על תחרות בהשתתפות 68 ערים ברחבי העולם, כאשר הגולשים הם אלו שבוחרים את העיר אותה הם היו מעוניינים למצוא על לוח המשחק.

 

20 הערים בעלות דירוג הגולשים הגבוה ביותר יזכו להופיע על הלוח. ברשימת הערים המתפרסמת באתר, מצוינת לצד כל עיר גם המדינה בה היא נמצאת. לדוגמה: בואיינס איירס, ארגנטינה; לונדון, בריטניה; ריו דה ז'נרו, ברזיל. אולם, כך מתברר, העיר היחידה המופיעה ללא שם מדינתה לצידה, זו ירושלים. גם ברשימה המלאה של 68 הערים המשתתפות בתחרות וגם בטבלת 20 הערים המובילות, כאשר ירושלים זכתה להגיע למקום הרביעי והמכובד, שמה של ישראל נעדר.

 

שמה של ירושלים מופיע, אך ללא ציון שמה של ישראל. השם הוסר ביממה האחרונה מאתר ההצבעות של חברת המשחקים העולמית. "עד אתמול ישראל עוד הופיעה באתר, לצד ירושלים, וקשה לנו להאמין שמדובר בטעות תמימה", אמר אחראי ההסברה בשגרירות הישראלית בניו יורק, דוד סרנגה.

 

"בעקבות הפנייה שלנו לחברה, הבנו שבכוונתם להוציא את השם של כלל המדינות ולהשאיר רק את שם העיר. אם הדבר יקרה, הרי שמטרתנו הושגה ואין פגיעה במעמד ירושלים כבירת ישראל", אומר סרנגה. יחד עם זאת, עולה התהייה מדוע רק שמה של ישראל זכה להיעדר מהרשימה, לעומת שאר המדינות המשתתפות. "התשובה הזו אינה מספקת", מודה סרנגה. "מדוע באתר שם מתבצעת ההצבעה עדיין ישראל מופלית לרעה? דרשנו מהם להחזיר גם באתר את שם ישראל לצד ירושלים". 

 

ניתן להצביע באתר של חברת "הסברו". נכון לעכשיו, ירושלים מדורגת במקום הרביעי, ומובילה בראש הטבלה היא איסטנבול שבתורכיה. משחק המונופול הינו משחק הלוח הנמכר ביותר בעולם, משווק ב- 103 מדינות ומתורגם ל-37 שפות.

 

תגובת החברה: לא רוצים להיכנס לויכוח פוליטי

מיצרנית המשחק נמסר בתגובה ל-ynet :"חברת Parker Brothers, יצרנית מונופול, החלה במשימה - למצוא את הערים הפופולריות ביותר בעולם על פי הצבעת הציבור. לא הייתה בכוונתנו להדפיס שמות של מדינות על גבי הלוח הסופי, וכל תגית של מדינה שהוצגה באתר, נועדה אך ורק להפניה גיאוגרפית על מנת לעזור בבחירת העיר. זה מצויין בפירוש בתנאי השימוש של הקפמיין לבחירת הערים.

 

"לעולם לא נרצה להיכנס לשום ויכוח פוליטי. אנחנו מתנצלים אם העניין גרם צער בקרב מעריצי המשחק ומקווים כי הם ימשיכו לתמוך בערים האהובות עליהם - שלכולן זכות לקבל מקום על לוח המשחק הסופי שלנו שיצא בסתיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירושלים בפנים, ישראל בחוץ
מומלצים