שתף קטע נבחר

"על כל אישור בנייה לפלסטינים הורסים 18 בתים"

לפי דו"ח "שלום עכשיו", כ-70 אלף פלסטינים מתגוררים באזור C, הנמצא תחת שליטה ישראלית מלאה - אך רק מעטים מהם מקבלים היתרי בנייה. הדו"ח קובע כי על כל אישור בנייה שנותן המינהל האזרחי לפלסטינים הוא מוציא נגדם כ-55 צווי הריסה

לא נותנים לבנות: 94 אחוזים מבקשות הבנייה של פלסטינים המתגוררים ביהודה ושומרון תחת שליטה ישראלית - נדחות. כך עולה מדו"ח של תנועת "שלום עכשיו" המתפרסם הבוקר (ה') ומתייחס לתקופה שבין 2000 ל-2007. במינהל האזרחי דוחים את הטענות ואומרים כי הנתונים אינם מדוייקים.

 

בדו"ח של "שלום עכשיו" נטען כי כ-70 אלף פלסטינים מתגוררים באזור C הנמצא תחת שליטה ישראלית מלאה - שבו אחראי המינהל האזרחי על חוקי התכנון והבנייה. מנתונים שהועברו לח"כ חיים אורון (מרצ), בתשובה לשאילתה שהועברה לשר הביטחון, עולה כי בשטחים שבשליטה ישראלית כמעט שלא ניתנים אישורי בנייה לפלסטינים.

 

בתנועה אומרים כי כאשר בונים הפלסטינים, בלית ברירה, ללא היתר, הורס המינהל האזרחי כ-33% מהמבנים הלא חוקיים, שנגדם הוצאו צווי הריסה. לעומת זאת, בהתנחלויות פחות מ-7% מצווי ההריסה יוצאים אל הפועל.

 

אנשי "שלום עכשיו" טוענים כי מאז שנת 2000 ועד ספטמבר 2007, על כל אישור בנייה שנותן המינהל האזרחי לפלסטינים הוא מוציא נגדם כ-55 צווי הריסה והורס בפועל כ-18 מבנים. מהדו"ח עולה כי רק 91 היתרי בנייה ניתנו לפלסטינים, בזמן שבהתנחלויות נבנו למעלה מ-18,472 יחידות דיור.

 

מהדו"ח עולה עוד, כי הוצאו 4,993 צווי הריסה נגד בנייה של פלסטינים לעומת 2,900 צווים נגד בנייה של מתנחלים. עוד טוענים ב"שלום עכשיו" כי 1,663 מבנים של פלסטינים נהרסו באותה תקופה לעומת 199 מבנים בהתנחלויות, ובשנים 2000-2004 ניתנו לפלסטינים בין שלושה לשישה היתרים בכל שנה.

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר ל-ynet: "מנתוני המינהל האזרחי ברור ששטחי הגדה המוחזקים בידי ישראל הם ליהודים בלבד. טענות המתנחלים לאפליה כנגדם מופרכות מהיסוד. לתושבים הפלסטינים הורסים בנייה בלתי חוקית לעומת היעדר אכיפה במאחזים".

 

עוד אומרים ב"שלום עכשיו" כי "הנתונים מוכיחים שהאפליה נעשית באופן מובהק ובוטה נגד האוכלוסייה הפלסטינית וכי מניעת ההיתרים והאכיפה התקיפה ביישובים הפלסטינים מעלה חשד שמדובר במדיניות מכוונת שנועדה בסופה של תהליך להוביל לטרנספר שקט של הפלסטינים מאזור C".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסת בתי פלסטינים בשטחים. ארכיון
מומלצים