שתף קטע נבחר

שולחים אהבה לשדרות

בפורים אנו נדרשים "להיות לאחרים" ועל כן מציע לכם ynet להזדהות למשך יום אחד עם שגרת החיים של תושבי עוטף עזה, ולהחליף את הטילים במתקפה אוהבת. רוצים להמתיק את פורים לילדי שדרות? הצטרפו כאן, ועמותת "רוח טובה" תדאג להפוך את הכוונות הטובות של כולנו לחיבוק-עוטף-עזה

הצבע האדום אופייני ליישובי עוטף עזה לא רק באדר ולא רק בפורים, ולמרות שכולנו מצווים להרבות בשמחה בפורים - משגרי הקסאמים לא בהכרח מתחשבים במנהגים ובמסורת שלנו. נראה שגם בפורים השנה, כמו בשבע השנים האחרונות, יבחרו הילדים ותושבי שדרות ועוטף עזה את התחפושות, וייצאו למסיבות בין אזעקות הצבע האדום

 

ynet ועמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון מזמינים אתכם להשתתף ב"משלוח אהבה לשדרות", פרויקט חגיגי מיוחד שינסה לשפר - ולו בקצת - את מצב הרוח של התושבים שם, ולהמתיק מאוד את חגם.

 

איך שולחים אהבה?

 

אתם שייכים למוסד חינוכי / ארגון גדול / מוסד ציבורי - ורוצים להשתתף בפרויקט?

 

  • רכזו במקום אחד (מתנ"ס, בית ספר, סניף תנועת נוער, בית עסק, מקום עבודה או מוסד ממלכתי) 100 משלוחי מנות (או יותר)
  • הודיעו לנו על ההתארגנות באמצעות הטופס שבתחתית העמוד
  • נציגי "רוח טובה" ו-ynet יגיעו למקום לאסוף את המנות
  • המנות ישוגרו אל יישובי עוטף עזה במרוכז - ויחולקו לתושבים

 

ואיך מספרים על האהבה?

 

בימי החג יפרסם ynet חלק מהברכות המרגשות והיפות שתצרפו למשלוחים - ברוח ה"מכתב לחייל" שנהגנו כולנו לשגר למשרתים בצה"ל, שעד היום הוא דוגמה ומודל לפרויקט לאומי, שהמחיש את האחדות הישראלית בכל מצב.

 

ארגונים גדולים, תושבי חו"ל וכל אדם המעוניין להצטרף אל קבוצה שיש לה מקום איסוף - יכולים לפנות אל "רוח טובה" באמצעות הטופס הרצ"ב, ויזכו למענה המתאים ביותר.

 

ארגונים גדולים או תושבי חו"ל שמעוניינים לזכות "על הדרך" במצווה נוספת, יוכלו לרכוש דרך עמותת "מתן" משלוחי מנות או מתנות לפורים למען תושבי עוטף עזה. המארזים האלה מיוצרים בידי עובדים בעלי צרכים מיוחדים, וכל ההכנסות שיהיו ממשלוחים אלה יושקעו באוכלוסיות של בעלי צרכים חברתיים מיוחדים. 

 

לחבק את הילדים

 

"פורים הוא חג של ילדים, חג של שמחה, ובמשך יותר משבע שנים מעיבה אווירה של מלחמה על שמחתם של תושבי עוטף עזה", אומר יון פדר, העורך הראשי של ynet. "הילדים ביישובים האלה חיים בחרדה מתמדת, המבוגרים מתנהלים בתסכול מתמשך, ואנחנו ב-ynet חשים שזו חובתנו לחרוג מחובת הסיקור העיתונאי הרגיל, ולרתום את כל גולשינו, כלומר את כל העם - לניסיון להמתיק מעט את ימי החג לתושבי היישובים המותקפים.

 

"אני קורא לכולנו - לכם ולנו - להצטרף ליוזמה הזו, ולהראות בעיקר לילדים בשדרות וביישובים מסביב עד כמה אנחנו אוהבים אותם, וכואבים איתם את השגרה המסתכלת". 

 

יו"ר עמותת רוח טובה, רפי אלול הוסיף: "בימים אלה, בהם תושבי שדרות ויישובי עוטף עזה עומדים בחזית ושאר אזרחי המדינה מזדהים עם מצוקתם המתמשכת, יש לנו הזדמנות להביע בהם תמיכה. פורים, חג של שמחה, מביא עימו את מנהג משלוח המנות איש לרעהו. השנה אנו יכולים לחוות את עוצמתו של החג באמצעות הפגנת סולידריות וערבות הדדית אלה לאלה, ולשלוח לכל אחת ואחד מתושבי האזור משלוח מנות. כך, שוב נוכיח כי כל ישראל חברים".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בועז אופנהיים
יון פדר. סולידריות
צילום: בועז אופנהיים
התארגנו, רכזו, וקיראו לנו
והמשלוחים בדרך
צילום: תמר דרסלר
מומלצים