שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קרינה סלולרית: במודיעין פי 197 מתל-אביב

  המשרד להגנת הסביבה ופורום החברות הסלולריות פירסמו את דירוג החשיפה לקרינה סלולרית בקרב היישובים בישראל. אמת המידה היא תל אביב, שם יש מתקן שידור לכל 581 משתמשים. במודיעין-מכבים-רעות יש אנטנה לכל 4,200 תושבים. באום אל-פאחם יש מתקן ל-16 אלף תושבים

  דו"ח של פורום החברות הסלולריות שפורסם אתמול (ד') גילה כי אום אל-פאחם היא העיר שתושביה הם החשופים ביותר לקרינה סלולרית מבין כל תושבי ישראל. באום אל-פאחם יש רק שני מתקני שידור סלולריים, וכל אחד מהם מספק שירותי תקשורת ל-16 אלף תושבים.

   

  הדו"ח, שגובש לבקשת המשרד להגנת הסביבה, בחן באופן השוואתי את רמות הקרינה בכל היישובים בארץ כדי לאמוד את כמות הקרינה לה חשופים התושבים.

   

  עמדת המשרד והחברות היא שככל שישנם יותר מתקני שידור, כך פוחתת עוצמת הקרינה מהטלפונים הניידים. בהתאמה - ככל שיש יותר אנטנות, כך המרחק בין המכשיר הנייד לאנטנה קצר יותר, והמכשיר פועל בהספק נמוך יותר. ועם זאת, בחברות מדגישים כי באף יישוב ברשימה לא נמצאה רמת חשיפה לקרינה אשר חורגת מהסף המותר בישראל – שהוא לטענתם מהמחמירים בעולם.

   

  • השוואה בדו"ח מתייחסת לתל-אביב, בה יש מתקן שידור סלולרי לכל 581 משתמשים והמרחק הממוצע בין משתמש סלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא 155 מטר בלבד.

   

  במודיעין-מכבים-רעות יש 13 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-54,738 תושבים. כל מתקן שידור במודיעין-מכבים-רעות משרת 4,211 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש בסלולרי לאנטנה המשרתת אותו הינו כ-465 מטר. מתקן שידור במודיעין-מכבים-רעות משדר בהספק מרבי גדול פי 197.5 ביחס למתקן שידור בתל-אביב וטלפון סלולרי במודיעין-מכבים-רעות משדר בהספק מרבי פי 27.3 גדול יותר מאשר טלפון סלולרי בתל-אביב.

   

  שדרות: לא רק קסאמים; פי 95 מת"א

  בשדרות יש שבעה מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-20 אלף תושבים בקירוב. כל מתקן שידור בשדרות משרת 2,853 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-415 מטר. מתקן שידור בשדרות משדר בהספק מרבי הגדול פי 95 ביחס למתקן שידור בתל-אביב. טלפון סלולרי בשדרות משדר בהספק מרבי פי 19 גדול יותר מאשר טלפון סלולרי בתל-אביב.

   

  ברעננה יש 37 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-70 אלף תושבים בקירוב. כל מתקן שידור ברעננה משרת 1,905 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש סלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-273 מטר. מתקן שידור ברעננה משדר בהספק מרבי גדול פי 18.1 ביחס למתקן שידור בתל-אביב וטלפון סלולרי ברעננה משדר בהספק מרבי פי 5.5 גדול יותר מאשר טלפון סלולרי בתל-אביב.

   

  הקרינה בבירה: פי 12 מת"א

  בירושלים יש 393 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-706 אלף תושבים. כל מתקן שידור בירושלים משרת 1,797 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש בסלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-244 מטר. מתקן שידור בירושלים משדר בהספק מרבי גדול פי 12.2 ביחס למתקן בתל-אביב, וטלפון בירושלים משדר בהספק מרבי פי 3.9 גדול יותר מטלפון בתל-אביב.

    

  באשקלון יש 58 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-105 אלף תושבים. כל מתקן שידור באשקלון משרת 1,812 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש בסלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-320 מטר. מתקן שידור באשקלון משדר בהספק מרבי גדול פי 28 ביחס למתקן שידור בתל-אביב וטלפון סלולרי באשקלון משדר בהספק מרבי פי 9 גדול יותר מאשר טלפון סלולרי בתל-אביב.

   

  חיפה: לא רק זיהום מהמפעלים; פי 7 מת"א

  בחיפה יש 263 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-268,251 תושבים. כל מתקן שידור בחיפה משרת 1,020 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש בסלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-253 מטר. מתקן שידור בחיפה משדר בהספק מרבי גדול פי 7.7 ביחס למתקן שידור בתל-אביב וטלפון סלולרי בחיפה משדר בהספק מרבי פי 4.4 גדול יותר מאשר טלפון סלולרי בתל-אביב.

   

  ברמת גן יש 138 מתקני שידור המספקים שירותי תקשורת ל-127 אלף תושבים. כל מתקן שידור ברמת-גן משרת 923 תושבים כאשר המרחק הממוצע בין משתמש סלולרי לאנטנה המשרתת אותו הוא כ-171 מטר. מתקן שידור ברמת-גן משדר בהספק מרבי כפול ביחס למתקן שידור בתל-אביב וטלפון סלולרי ברמת-גן משדר בהספק מרבי פי 1.3 גדול יותר מאשר מקבילו התל אביבי.

   

  פעילי הסביבה: החברות מנסות להכשיר אנטנות ללא היתר

  הפורום לסלולריות שפויה, המאגד פעילים וארגונים בנושא האנטנות הסלולריות, מסר בתגובה: "חברות הסלולר מנסות שוב ושוב לנפנף בטיעון הטכנולוגי על מנת להכשיר הקמת אנטנות ללא היתרים וללא יידוע של התושבים. רק אישור תקנות הקרינה, ביטול הפטור מהיתר למתקני גישה אלחוטיים ויצירת מנגנון יידוע יאפשרו פרישה רחבה ומוסכמת לשידור". יצויין כי את תקנות הקרינה הסלולרית היה צריך השר להגנת הסביבה להכניס לתוקף בחתימתו כבר לפני שנה וחודשיים - אך טרם עשה זאת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  העיקרון: פחות אנטנות - יותר קרינה
  צילום: מאיר פרטוש
  מומלצים