שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אירוויזיון זה לא קומזיץ

  חמשת שירי קדם האירוויזיון של בועז מעודה הצליחו לקבור את הכשרון והצבעוניות של הזמר הייחודי הזה. תימורה לסינגר לא אופטימית אבל יש לה הימור בטוח

   המשדר "קדם אירוויזיון 2008, חשיפה ראשונה", היה מנוגד באופן קוטבי לאירוויזיון. הוא עשה הכל כדי להציג את בועז מעודה כאנטי-כוכב: פשוט, צנוע ובעיקר נטול זוהר ושואו. התכונות הללו הן כמובן יפות ומבורכות, אך אינן רלוונטיות לאירוויזיון, שכולו החצנה ובולטות "גדולה מהחיים". "לנצח תהיה זמר מדורה"? שאל אותו המראיין, ג'ייסון דנינו הולט, באחד מקטעי המעבר, והוא השיב בחיוב. נחמד, אבל האירוויזיון הוא לא בדיוק קומזיץ.


  עודה. הפרטנריות שלו האפילו עליו (צילום: ערוץ 1)

   

  בין צילומי החוץ, היו גם חמשת השירים שהצופים והמאזינים אמורים לבחור מתוכם את זה שבועז ייקח איתו לסרביה. המשותף לכולם היה אותה תבניתיות סטנדרטית בנאלית, שבה הבתים רדומים והפזמון מתעורר. בכל אחד מהשירים הללו קולו הייחודי של מעודה, שמתאפיין בעדינות צחה, נבלע עד לאפרוריות שעלולה לדהות עוד יותר בצבעוניות הקרקסית של זרקורי האירוויזיון. אפילו הפרטנריות שחלקו איתו דואטים האפילו עליו, ורק בקטעי המעבר שקושטו בשירים ששר ב"כוכב נולד" התבטא כשרונו האמיתי.

   

  חמשת השירים המועמדים

  1. "הנה האור" – מילים ולחן: עובדיה חממה. דואט של מעודה עם מאיה אברהם.

  עובדיה חממה היוצר המוכשר איכזב, דווקא משום שכיוון אל המטרה האירוויזיונית. כל כך כיוון והתכוון אליה, עד שהתרחק גם ממנה וגם מעצמו. התוצאה: מסרים אופטימיים שגרתיים ומשעממים, מלאי אור ואהבה, אבל פושרים ולא מרגשים. הדואט סתמי ונשמט מהזיכרון אל עבר שכחה, שהולמת אותו.

  ציון: 2

   

  2. "כאילו כאן" – מילים ולחן: דנה אינטרנשיונל ושי כרם.

  גם כאן המסר הוא אור שופע. המנגינה הפעם יפה. בסך הכל זהו שיר נחמד אבל לא מדהים ולא מסעיר. ההפתעה היחידה שמביאה אל השיר דנה אינטרנשיונל, זוכת האירוויזיון, היא בכך שהפריכה את הביטוי "אין חכם כבעל ניסיון".

  ציון: 3


  אפילו דנה אינטרנשיונל לא הצילה את המצב 

   

  3. "פרפרים" – מילים ולחן: דורון גל. דואט של מעודה עם אושרת פפיר.

  שיר מרשים למדי, בעיקר בזכות העיבוד שמפגיש באופן הרמוני את שני הקולות של מעודה ופפיר. הוא הכי קרוב לאידיאל, כלומר גם יפה בפני עצמו וגם "אירוויזיוני".

  ציון: 4

   

  4. "Without Love" – מילים ולחן: הנרי.

  ציטוט מתוך השיר ממחיש היטב את טיבו: "בלי נשמה – מה יהיה איתי". ואכן, בועז מעודה, זמר נשמה, לא מתחבר אליה הפעם ולא מתבטא איתה. זה ניכר בשירה, וזה מתחיל ומסתיים בשיר המשעמם.

  ציון: 1

   

  5. "מסע חיי" – מילים ולחן: איתי פרל.

  זה דווקא שיר שמעודה מתחבר אליו ומזדהה איתו - כך הוא העיד בראיון שקדם לביצוע, וכך הוא גם שר, במיטבו. השיר, כך אמר, כאילו נכתב מיד אחרי "כוכב נולד" ויש בו ציטוטים שמזכירים אותו. המנגינה והמילים היפות יוצרות שיר מאוד ארצישראלי בנימה ישנה, אבל לאו דווקא מיושנת. ויש לו "סי פארט" נחמד שמעניק טלטול הולם לנינוחות שבבתים ובפזמון. עדיין הוא לא לגמרי אירוויזיוני, אבל לפחות נעים ואפילו אינטליגנטי. נראה שבהפקה תמרנו לבחירת השיר הזה, עובדה שמיקמו אותו כשיר האחרון בתור הקינוח, שטעמו הטוב נשאר.

  ציון: 4.5

   

  אז באיזה שיר יצטייד מעודה בדרכו לסרביה? זאת כבר האחריות שלכם, להוציא ממנו את הכוכב גם בשמיים הבינלאומיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעודה. לנצח זמר מדורה
  צילום: ערוץ 1
  לאתר ההטבות
  מומלצים