שתף קטע נבחר

במוקד ביקור אולמרט ביפן: הכלכלה וטהרן

ראש הממשלה יוצא היום לסדרת פגישות מדיניות בטוקיו. מתלווה אליו משלחת של בכירי המשק. את הפמלייה תקיף אבטחה כבדה במיוחד, בצל ההתרעות שמאז ההתנקשות במורנייה

הראש בעזה ובאיראן - הפנים ליפן: אחר הצהריים (יום א') ימריא מטוסו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מנמל התעופה בן-גוריון, בדרכו לטוקיו. הוא ישוב ארצה ביום שישי. שרת החוץ ציפי לבני תמלא את מקומו בהיעדרו.  

 

הביקור תוכנן זה זמן רב ובוטל כבר כמה פעמים, בשל המצב המדיני-ביטחוני. ביפן

 צפויה לאולמרט סדרת פגישות, ובראשן - עם הקיסר אקיהיטו וראש הממשלה, יסואו פוקודה, וכן עם מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס.

 

את פמליית ראש הממשלה תלווה הפעם אבטחה כבדה במיוחד, זאת בצל הגברת העירנות מאז ההתנקשות בעימאד מורנייה - אותה מייחסים חיזבאללה ואיראן לישראל.    

 

בתיאום עם התאחדות התעשיינים ומכון הייצוא הישראלי, הוחלט לצרף לראש הממשלה משלחת ובה כ-20 מראשי המשק ואנשי עסקים בכירים. הכוונה היא שבמשך הביקור, יורחבו הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ויוגבר הסחר ההדדי.

 

עם היוצאים למשלחת נמנים יו"ר התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש; נשיא הבורסה

ליהלומים, אבי פז; יו"ר "ויזה", זאב הולצמן; יו"ר "אלרון", אריה מינטקביץ'; יו"ר "הראל-הרץ", אלחנן הראל; יו"ר "ג'ימיני השקעות" ולשעבר המדענית הראשית במשרד התמ"ת, אורנה ברי; יו"ר "כתר", סמי סגול; מנכ"ל "ראלקו סוכנויות", ירון רוזיאק; יו"ר "גיוון אימג'ינג", ישראל מקוב ויו"ר לשכת המסחר ישראל-יפן, אהוד רצאבי; עימאד יונס מחברת "אלפא אומגה"; עימאד טלהאני מ-ITN; ואחמד עפיפי מ"נזרן-טורס".

 

נוסף על הנושאים הבילטרליים, הכלכליים בעיקרם, יעלו גם הנושאים הביטחוניים - הקאסמים, הסנקציות על רצועת עזה והצורך שרואה ישראל בהעמקת העיצומים על איראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני תמלא את המקום
צילום: רויטרס
מומלצים