שתף קטע נבחר

בדממה ובעצב: יום הולדת 80 לאריאל שרון

משפחת שרון אינה מתכוונת לציין באופן מיוחד את יום הולדתו של ראש הממשלה לשעבר. עם זאת, בני המשפחה יבואו לבקרו במרכז הרפואי בתל השומר. לצד מצבו הבריאותי ישנו גורם נוסף המעיב על המאורע: בנו עמרי יתחיל השבוע לרצות עונש מאסר

במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר עדיין מאושפז ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. היום (ג') יחול יום הולדתו ה-80, אך במשפחת שרון לא מתכוונים לציין את האירוע באופן מיוחד. עם זאת, בני המשפחה צפויים להגיע לבית החולים עם משהו סמלי כדי לציין את יום ההולדת.

  

לצד מצבו של שרון, ישנו גורם נוסף המעיב על יום הולדתו. בשבוע שעבר נגוזה תקוותו האחרונה של בנו, עמרי, לערער על עונש המאסר שנגזר עליו. בית המשפט העליון בירושלים דחה את בקשת הערעור שהגיש, וכבר השבוע הוא יחל לרצות שבעה חודשי מאסר בפועל וישלם קנס של 300 אלף שקל. הוא הורשע בעבירות על חוק מימון המפלגות וברישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

ראש הממשלה לשעבר אושפז ב-4 בינואר 2006 בעקבות שבץ מוחי קשה, ומאז הוא שוכב בבית החולים חסר הכרה. הסימנים הראשונים למשבר הרפואי הגיעו כבר בחודש דצמבר, כאשר שרון עבר אירוע מוחי קל והובהל ל"הדסה". האירוע הוביל לסדרת בדיקות ולאישפוזו של ראש הממשלה למשך כמה ימים.

 

זמן קצר לאחר מכן כינסו רופאיו של שרון מסיבת עיתונאים בה הודיעו כי במהלך האשפוז נתגלה בליבו מום מולד, והוא שגרם על פי החשד לאירוע המוחי הראשון. הרופאים קבעו גם כי על שרון לעבור צינתור שגרתי בלבו כעבור מספר שבועות, אולם הוא לא נותר תחת השגחה במשכנו בירושלים, ועמד על כך שיחזור לביתו בחוות השקמים. 

 

הצינתור נקבע לראש הממשלה ליום חמישי, ה-5 בינואר. יממה קודם לכן שרון עדיין עסק בפעילות שגרתית אולם בשעות הערב חש ברע ובסביבתו החליטו לפנותו מיד לבית החולים "הדסה" בירושלים. תחילה נשקלה האפשרות לפנותו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע אשר נמצא קרוב יותר לחוות השקמים, אולם בסופו של דבר נפלה ההחלטה על ירושלים בשל העובדה שצוות הרופאים הירושלמי מכיר היטב את תיקו הרפואי. 

  

הניתוח שממנו לא קם

שרון הגיע אל בית החולים והוכנס לחדר הניתוח, בעקבות דימום רב במוחו. במשך שבע שעות עמלו המנתחים על עצירת הדימום וההידרדרות במצבו של ראש הממשלה. במהלך הימים הבאים עבר שרון מספר בדיקות סי-טי ושני ניתוחים נוספים, ובסופו של דבר נותר מצבו קשה אך יציב. השיפור היחסי, לעומת הימים הראשונים, לא שינה את העובדה שהכרתו של ראש הממשלה לשעבר לא שבה אליו ולמרות נסיונות הרופאים להעירו באופן הדרגתי, הוא נותר במצב של תרדמת.

  

בפברואר שוב הידרדר מצבו של ראש הממשלה לשעבר, הפעם בעקבות נמק שהתגלה במעיו. שרון נותח במשך ארבע שעות ובניתוח נכרת חלק המעי שגרם לנמק. מאז הניתוח נמשך אשפוזו של שרון וצוותים רפואיים של אחת ממחלקות השיקום בבית החולים תל-השומר אף הגיעו לצורך התייעצות בנוגע לטיפול שקיבל ולשיקום העתידי.

 

חמישה חודשים אחרי האירוע המוחי הקשה, הועבר ראש הממשלה לשעבר לאשפוז במחלקה לשיקום נשימתי במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר - שם הוא מאושפז עד היום. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים