שתף קטע נבחר

חשד: זייף תעודת זהות ו"עקץ" בעשרות אלפים

תושב הצפון חשוד צירף את תמונתו לתעודת זהות מזויפת והצליח להוציא במרמה 120 אלף שקל מחברת ביטוח. הוא נעצר לאחר שעשה את הטעות הקלאסית - וחזר לזירת הפשע

תושב הצפון, בן 34, נעצר אתמול (יום ב') בחשד ש"עקץ" את חברת "מימון ישיר", ובאמצעות מסמכים מזויפים לווה ממנה 120 אלף שקל  - שלא הוחזרו אליה מעולם. החשוד השתמש בתעודת זהות מזויפת, אך כשניסה לעשות את אותו התרגיל בפעם השנייה - נתפס. לעת עתה, החשוד שומר על שתיקה ובמשטרה אומרים כי נבדקת אפשרות שמדובר ברשת של נוכלים.

 

לפני כחודש התקשר החשוד לחברת "מימון ישיר" של "ביטוח ישיר" וביקש הלוואה לרכישת רכב מסוג "לקסוס". בחברה ביקשו ממנו לשלוח בפקס מסמכים כגון תלושי משכורת, תעודת זהות, פרטי כרטיס אשראי, ורשיון רכב, ולאחר בדיקה אישרה החברה רק 100 שקלים וביקשה ממנו להגיע למשרדיה בפתח תקווה.

 

החשוד הגיע למשרדים, ושם הציג תעודת זהות מזוייפת בה מופיעה תמונתו, אך פרטים של תושב אחר מהצפון. הכסף הועבר לפרטי חשבון הבנק שמסר, אך כשההחזרי ההלוואה לא בוצעו - גילתה החברה שנעקצה והגישה תלונה ביחידת ההונאה של מחוז מרכז, שלוחת שרון.  

 

ראש השלוחה, רפ"ק מאירה שחורי: "בעקבות התלונה נפתחה חקירה, שהיא מעין עבודת נמלים. התברר שכל המסמכים שמסר החשוד היו מזויפים, והתחלנו לנסות לאתר את החשוד".

 

אלא שהחשוד עשה את הטעות הקלאסית - וחזר לזירת הפשע. אתמול התקשר סמנכ"ל התיפעול של "מימון ישיר" למשטרה וסיפר כי שוב הוגשה בקשה דומה להלוואה מאת תושב הצפון, שהפעם מבקש 50 אלף שקל לרכישת מכונית

"מאזדה". הסמנכ"ל אמר כי תבנית הבקשה דומה למה שאירע בחודש שעבר, והוא חושד שמדובר באותו "עוקץ".

 

המשטרה החליטה לעקוץ את העוקץ. בהוראת המשטרה הודיעה "מימון ישיר" למבקש כי בקשתו אושרה, והוא התבקש להגיע למשרדי החברה, שם המתין לו שוטר שהתחזה לסמנכ"ל החברה. החשוד הציג תעודת זהות, חתם על המסמכים ואז, להפתעתו הרבה, נעצר.

 

בבדיקת תעודת הזהות שנשא התברר כי הפרטים אינם של החשוד, אך התמונה היא שלו - כשהוא חבוש בפאה שעמה הגיע למשרדים. היום הוא יובא לבית משפט השלום בנתניה, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים