שתף קטע נבחר

חשד: משפחת תכשיטנים העלימה מס במיליונים

רשות המסים חושדת כי אב ושני בניו, שניהלו חברה לייצור תכשיטים, הנפיקו חשבוניות פיקטיביות ללקוחות בחו"ל - בעוד שלצורכי מס הגישו חשבוניות בגובה מחצית הסכום. הם שוחררו בערבות של 550 אלף שקל

רשות המסים עורכת בימים אלה חקירה מורכבת, בניסיון לברר האם אב ושני בניו, המנהלים חברת תכשיטים, העלימו הכנסות במיליוני שקלים. החשודים מכחישים את המיוחס להם, והבוקר (יום ג') הם שוחררו בערבות של 550 אלף שקל בבית משפט השלום בתל אביב.

 

שלושת החשודים, רן גוב ובניו ניר ואלון, עוסקים בייצור תכשיטי זהב משובצי פנינים ויהלומים, כשפני החברה ללקוחות באירופה, ארצות הברית והמזרח.

 

לאחרונה התקבל במחלקת המודיעים של מס הכנסה מידע לפיו החברה הוציאה חשבוניות בגובה מחצית מסכום המכירה האמיתי, בעוד שהלקוחות היו מקבלים טיוטה על סכום המכירה המלא, שאותו שילמו. את ההפרש שבין טיוטת החשבונית לבין הסכום המלא, שילמו הלקוחות במזומן בתערוכות בחו"ל, או הפקידו לחשבון הבנק של החשודים בלוקסמבורג.

 

אתמול נפתחה חקירה גלויה נגד החשודים, נערכו חיפושים בביתם ובמשרדי החברה. בחיפושים נתפסו מסמכים וחומרי הנהלת חשבונות, החשודים עצמם נחקרו תחת אזהרה, וכן נחקרו עובדים אחרים בחברה.

 

לטענת צוותי החקירה של רשויות המס, בראשותו של דוד אפרים, במיון ראשוני של החומרים שנתפסו נמצאו חשבוניות בגובה מחצית מהטיוטה, הוראות ללקוחות החברה להעברת כספים לחשבון הבנק בלוקסמבורג ומסמכים נוספים המאששים את החשדות.

 

החשודים הכחישו בתוקף את הטענות ואת קיומו של חשבון בנק בחו"ל. עם זאת, לדברי אנשי רשות המסים, לא עלה בידם לתת הסבר לגבי המסמכים שנתפסו הנוגעים לחשבון הבנק. ניר גוב, אחד הבעלים, לא יכול היה להסביר לחוקרים את הימצאותם של מסמכים בחתימתו, עם פרטי חשבון הבנק. הוא אף סירב למסור לחוקרים דוגמאות מכתב ידו. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים