שתף קטע נבחר

עמרי שרון התייצב למאסר, לאחר שביקר את אביו

בשעה 10:00 בדיוק הופיע עמרי שרון בבית המשפט המחוזי בתל-אביב לצורך ריצוי מאסרו בבית הסוהר "מעשיהו". הוא הגיע לבית המשפט לאחר שליווה את שלוש בנותיו לגן, ולאחר שביקר את אביו בבית החולים

עמרי שרון התייצב הבוקר (יום ד') בשעה 10:00 בדיוק בבית המשפט המחוזי בתל-אביב עם שני תיקי קיטבג לצורך תחילת ריצוי מאסרו, לאחר שביקר את אביו במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר ולאחר שליווה את שלוש בנותיו לגן. בבית המשפט חיכו לו עשרות עיתונאים מהארץ ומהעולם, אך שרון סירב לדבר.

 

הוא נקלט ונכלא בתא המעצר בבית המשפט בתל-אביב ונמצא בהשגחת סוהרי הליווי של יחידת נחשון. בהמשך הוא הועבר לכלא מעשיהו.

 

פעילי הימין הקיצוני איתמר בן-גביר וברוך מרזל, עוררו מהומה, לאחר שצעקו לעברו: "תתבייש לך, נרדוף אותך עד יומך האחרון, יש דין ויש דיין". עמרי שרון מתחיל לרצות היום שבעה חודשי מאסר, לאחר שהורשע בעברות על חוק מימון מפלגות, ברישום כוזב במסמכי תאגיד בשבועת שקר ובעברות מנהלים בתאגיד. 

 

נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, עדנה בקנשטיין, קבעה כי "שרון לא בחל במעשי מרמה ולא בחל לרמות את המטה עבורו פעל את המפלגה ואת הציבור". השופטת קבעה כי שרון לא השאיר דבר ליד המקרה, הכל תוכנן בקפידה והוא הקים תוכנית מפורטת להסתרת מעשיו, אפילו מהאנשים שעבדו עמו: "במעשיו סיכן בפועל את תוצאות מערכת הבחירות, סיכן בפועל את ההליך הדמוקרטי, אשר ממנו שואבת הדמוקרטיה את כוחה ועצם קיומה".

 

שרון לא יעבור את תהליך הקליטה והמיון באגף המעבר בבית המעצר "ניצן" ברמלה. במקום זה הוא יועבר ישירות לכלא "מעשיהו" ברמלה, שנחשב לכלא קל. מיד עם הגעתו יחל הליך קליטתו. הוא יקבל ציוד אישי ויוחלט באיזה אגף ועם אילו הוא אסירים הוא ייכלא. במהלך הליכי קליטתו הוא ירואיין על-ידי קצין המודיעין, מנהל הכלא - אז יוחלט היכן הוא יועסק.  

 

בשב"ס אומרים כי שרון יזכה לתנאים רגילים ויקבל את הפריבילגיות הניתנות לכל אסיר בהתאם להתנהגותו. על חופשות אומרים בשב"ס מוקדם לדבר, מכיוון שכל אסיר יוצא לחופשה שלו לאחר ריצוי רבע מתקופת המאסר ורק אם התנהגותו טובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרי שרון בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים