שתף קטע נבחר

פרופ' וייס לח"כים הדתיים: פזרו את בג"ץ

"בג"ץ חיסל את כוח ההרתעה היהודי, מה שיביא להשמדת שישה מיליון יהודים", כך טוען פרופ' הלל וייס מבר-אילן במאמר שיפרסם בסוף השבוע במאמר "ארץ ישראל שלנו". הוא אף קורא לח"כים החרדים, הדתיים והלאומיים לפעול לפיזור מערכת המשפט בישראל

שוב נותן דרור ללשונו: פרופ' הלל וייס, שקילל בעבר בחריפות את מח"ט ואיחל לו מול מצלמות ynet "שאמו תהיה שכולה, שאשתו תהיה אלמנה, שילדיו יהיו יתומים", משגר הפעם חיצים חדים נגד בג"ץ והמערכת המשפטית בישראל.

 

במאמר שיפרסם בסוף השבוע בעלון "ארץ ישראל שלנו", כותב פרופ' וייס: "מערכת המשפט כולה אחראית יותר מכל גורם למצבו של העם היהודי כיום... שישה מיליון יהודים עומדים בפני השמדה רחמנא ליצלן, מפני חיסול כוח ההרתעה של היהודים כיהודים, וכעם השם, פרי מאות בג"צים במשך עשרות שנים. פסקים אלו שללו בפועל את זכות ההגדרה העצמית

של העם היהודי, את זכויותיו הבלעדיות על ארצו, כפרו מעיקרם בארץ ישראל כמושג לגיטימי ושללו את זכויות האדם של בניו". 

 

וייס טוען כי מערכת המשפט מפעילה את חוקיה שלה בשרירותיות נגד מתנגדי הבג"ץ, אך לא נגד מחבלים רוצחים. "העם היהודי נותר בפועל חסר מגן, ללא צבא שיכול להלחם את מלחמותיו ולספק את הגנתו. העיר שדרות זו הדוגמה הרועמת כסמל לכל אשר צפוי בבאות", הוא אומר. "לצה"ל, כצבאו של העם היהודי, אין לגיטימציה להגנה עצמית... הוא נידון להגיב רק לאחר שהמדינה שהתיימרה לייצגו תושמד, חס וחלילה, על ידי אויביה, ויחד עמה רוב יהודיה".

 

לדברי וויס, בפועל מדינת ישראל כבר הפכה למדינת כל אזרחיה. הוא תוקף את האו"ם ש"מסתפק בגינויים מרומזים" להתבטאויותיו של נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נגאד, וטוען כיההתקדמות הגרעינית האיראנית נתקלת בסנקציות רפות "נוכח

ההשמדה הצפויה".

 

לקראת סיום המאמר כותב וייס: "על חברי הכנסת החרדים, הדתיים והלאומיים, להתעשת ולהציב על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיזור מערכת המשפט, תוך העמדת הצעת חוקה משלהם. זהו תנאי קיומי להישרדותו של העם היהודי.

 

"התקווה היא כי ככל שקרב חג הפורים ייפול הפור. פור בגימטריה = אולמרט = 286. אך אין די בנפילת הפור שיביא אך פירורים ופירודים, כל עוד לא קמה מלכות בית דוד בפועל. על העם היהודי להגדיר עצמו, ייעודו ומטרותיו, מתוך קריאתו הנצחית של הגואל הראשון. מי להשם אליי".

 

פרופ' הלל וייס הוסיף הבוקר בשיחה עם ynet כי "במובן מסויים זו מלחמת חורמה בבית המשפט וזה לא דבר שאינו בר תיקון. המערכת חייבת להשתנות - גם בערכים וגם בנושאים חוקים וחוקתיים והביקורת שלנו היא לא מהיום".

 

פרופ' וייס ציין כי "כדי שחלילה לא יקרה מה שקרה בסין - חלק גדול מהשופטים יכול לעבור חינוך מחדש והם צריך להפסיק לרדוף יהודים. יש להקים ועדה שתפעל בתוך חודש בנושא, כשצריך להבין שהשופטים חיים במדינה יהודית ולא במדינת כל אזרחיה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' הלל וייס
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים