שתף קטע נבחר

אושרה העברת 475 מיליון שקל למוסדות ש"ס

ועדת הכספים אישרה העברת הכסף למוסדות תורניים וכוללים של מפלגת ש"ס, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים של המפלגה

ועדת הכספים אישרה היום (ד') העברת 475 מיליון שקל למוסדות תורניים וכוללים של מפלגת ש"ס, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים של המפלגה.

 

מדובר בהעברה תקציבית שאושרה בוועדה כבר בשבוע שעבר, אולם מיד בתום ההצבעה ביקשו יו"ר הוועדה, סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) וח"כ חיים אורון (מרצ) לקיים עליה הצבעה חוזרת.

 

אתמול (ג') הודיע מיסז'ניקוב כי הוא מושך את בקשתו להצבעה חוזרת, לאחר ששר התמ"ת, אלי ישי (ש"ס) התחייב להגדיל את תקציב פרויקט החונכות העסקית במשרדו ל-17 מיליון שקל. עקב כך קיימה היום הוועדה הצבעה חוזרת על ההפניה התקציבית, לבקשתו של אורון, אולם גם בהצבעה זו לא נמצא רוב נגד הבקשה, והיא אושרה.

 

אורון הביע את מורת רוחו על כך שהבקשה אושרה למרות "שהמספרים אינם מסתדרים", כלשונו. בהצבעה המקורית אמר אורון כי אם יש ניסיון לקניית מפלגות הוא מעוניין לדעת על כך.

 

הח"כים שהצביעו בעד העברת הכסף לש"ס: יצחק וקנין אמנון כהן מש"ס, ניסן סלומיאנסקי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), אלחנן גלזר (גמלאים). התנגדו: חיים אורון וראובן ריבלין (ליכוד).

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר ח"כ סלומיאנסקי, שהצביע בעד ההעברה התקציבית, כי הכסף אינו מיועד רק למוסדות החינוך התורניים של ש"ס, כי אם למוסדות החינוך הדתיים של כלל הציבור הדתי, כלומר לישיבות הסדר, מדרשות, ישיבות גבוהות ועוד.

 

הרב גלעד קריב, מהתנועה הרפורמית, אמר בתגובה לאישור העברת הכספים לש"ס: "העובדה כי התקציב שאושר למוסדות ש"ס גבוה מהתקציב הכולל שמעבירה הממשלה למוסדות התרבות בישראל, היא דוגמה נוספת לשיבוש המערכות הפוליטיות ולסחיטה המתמשכת של תקציבי המדינה בידי המפלגות החרדיות".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מועצת חכמי התורה של ש"ס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים