שתף קטע נבחר

מתיחות בקואליציה: העבודה נגד ש"ס וקדימה

השר שמחון דרש ממזכיר הממשלה לא להביא לאישור נושאים שבמחלוקת בין השותפות הקואליציוניות: "הדרישות של ש"ס שנמצאת במסלול התנגשות עם מפלגת העבודה. מדובר בנושאים כמו בתי הדין הרבניים, קצבאות הילדים והבנייה בירושלים"

מפלגת העבודה מחממת את החזית הקואליציונית מול ש"ס וקדימה. שר החקלאות, שלום שמחון, פנה למזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, בשמו של אהוד ברק ודרש ממנו שלא יובאו לאישור הממשלה נושאים שבמחלוקת בין השותפות הקואליציוניות.

 

לדברי שמחון, "משימת ניהול הקואליציה המוטלת על קדימה הופכת לקשה עד בלתי אפשרית, וזאת לנוכח הדרישות של ש"ס שנמצאת במסלול התנגשות עם מפלגת העבודה. מדובר בנושאים כמו בתי הדין הרבניים, קצבאות הילדים והבנייה בירושלים".

 

בתוך כך, הודיע גם שר הרווחה יצחק הרצוג כי הוא מפסיק לקדם את הצעת החוק שהגיש בדבר הרחבת סמכויות בתי דין הרבניים. הרצוג אמר כי הוא מבין שההצעה עוררה ביקורת והוא אינו יכול להתעלם ממנה.

 

בשבוע שעבר הגיש השר שמחון ערר לממשלה נגד הצעת החוק של הרצוג, שכן ההצעה הזו עוררה זעם רב בקרב מפלגת העבודה והאשמות נגד הרצוג, שציין "הוא כרת דין עם החרדים ועם ראש הממשלה על חשבון הסטטוס קוו והקווים האידיאולוגים של מפלגת העבודה". הרצוג אמר שהוא מבין שבמתכונת הנוכחית אי אפשר להמשיך ולקדם את החוק ולכן הוא מסיר את ידו.

 

לא ברור כיצד יתפתח העימות הזה בין העבודה לקדימה וש"ס, במיוחד לנוכח ההסכם בין קדימה לש"ס לפיו נושא בתי דין הרבניים יובא לפיתרון על-ידי הממשלה הזו, ובשעה שהעבודה והעומד בראשה השר ברק, החליטו לפתע "לעשות שרירים" ולהציב קווים אדומים ברורים.

 

מש"ס נמסר: "הנהגת הקואליציה צריכה להחליט האם זו קואליציה או שוק". בהמשך היום ידונו חברי ש"ס על דרך הפעולה בתגובה לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג, שמחון וברק. ארכיון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים