שתף קטע נבחר

נצרת: מאות מחו על האיסור לקיים אזכרה לחבש

בג"ץ קיבל את עמדת המדינה, לפיה ארגוני טרור עומדים מאחורי היוזמה לקיים טקס לזכרו של מנהיג החזית העממית לשעבר, ג'ורג' חבש. לכן דחה בית המשפט את העתירה נגד החלטת המשטרה לבטל את האזכרה. מפלגות ערביות ערכו בתגובה עצרת מחאה בנצרת

בג"ץ דחה היום (ו') את העתירה שהגיש ארגון "עדאללה" נגד החלטת המשטרה לבטל טקס אזכרה בנצרת לציון מותו של מנהיג החזית העממית לשעבר, ג'ורג' חבש. בכך, קיבל בג"ץ את עמדת המדינה, לפיה הטקס מאורגן על-ידי ארגון טרור. המפלגות הערביות ערכו בשעות הצהריים עצרת מחאה על החלטת בית המשפט.

 

ההנהגה הערבית הגיבה בביטול לפסיקת בג"ץ וכבר בשעות הצהריים פתחה בהכנות לקיום עצרת מחאה בנצרת. "אין חזית עממית בקו הירוק, אז אנחנו, עם שקר כזה, לא נרכין ראש ולא נרים ידיים. לכן נקיים אירוע מחאה גדול בנצרת", אמר אחד ממארגני הטקס שבוטל, מזכ"ל תנועת "בני הכפר", ר'ג'א אגבריה. מאות בני אדם השתתפו בעצרת שהתקיימה בכיכר המעיין בעיר.

 

הטקס לזכרו של חבש אמור היה להתקיים בשעה 15:00 באולם האירועים "אבו-מאהר". מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, הוציא צו סגירה לפי החוק למניעת טרור. ארגון "עדאללה", שייצג את חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש) ומארגנים נוספים של הטקס, מחה על ההחלטה ופנה אמש ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. לאחר שנענו בשלילה, הגישו כבר אמש עתירה לבג"ץ.

 

בבית המשפט נקבע כי המדינה תיתן את תגובתה בשעות הבוקר ולאחר מכן התקיים בבית המשפט דיון בעניין. "הטענה שהחזית העממית עומדת מאחורי ארגון הטקס היא מופרכת", אמר ברכה בשיחה עם ynet עם תום הדיון. לטענתו, השופטים רמזו כי ממידע שהגיע לידי המדינה עולה כי היוזמה לטקס הגיעה מהשטחים הפלסטיניים.

 

"זה שקרי לחלוטין", אמר ברכה. "היוזמה לטקס היתה שלי. הם גם טענו שביקשנו לחלק חומר וגם זו טענה שקרית. בכל אימת שהמדינה מנופפת בחומר חסוי מנפנפים החוצה את אלו שדורשים את סעדו של בית המשפט".

 

עורכת הדין אורנה כהן מארגון "עדאללה", שהגישה את הבקשה לבג"ץ, אמרה: "מדובר בסמכות מסוכנת ודרקונית שמאפשרת בהחלטה מנהלית לפגוע בזכויות יסוד. הסירוב של בית המשפט להתערב במצב כזה, שבו נעשה שימוש גורף בסמכות זו, הינו סמן מסוכן למידת ההגנה על חירויות אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
שקרים. ברכה
צילום: רונן בוידק
צו איסור. המפכ"ל כהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים