שתף קטע נבחר

מחצות: 40 קסאמים בנגב; שלושה נפצעו קל

רקטה פגעה בבית מגורים באשקלון - שלושה פצועים קל פונו לבית החולים ברזילי, בהם שני ילדים שנפגעו מרסיסים. תושבת אשקלון: "החלונות התנפצו ורסיסים עפו". רקטות נוספות נחתו בשדרות וביישובי הנגב המערבי

שלושה בני אדם נפצעו הבוקר (שבת) קל מרסיסי רקטות גראד שנחתו באשקלון. במטח ששוגר לעבר העיר נורו בסך הכל שלוש רקטות, שגרמו לנפגעי חרדה ולנזק לרכוש. בסך הכל זוהו מאז חצות 40 שיגורים של רקטות לעבר ישראל, חלקן נחתו בשטחים פתוחים באזור שער הנגב. בנוסף לקו חמישה בני-אדם בחרדה.

 

המטח האחרון נורה סמוך לשעה 14:30 - שתי רקטות קסאם נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. שעה וחצי קודם לכן נחתו שלוש רקטות בשטחים פתוחים בנגב המערבי - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 


מטח על אשקלון (צילום: אבי רוקח)

 

הירי שגרם לפציעות אירע סמוך לשעה 5:00 בבוקר. מערכת "צבע אדום" הופעל באשלון בעקבות ירי רקטות לעבר העיר. זמן קצר אחר כך נחתו באזור שלוש רקטות - שתיים מהן בשכונות מגורים, ורקטה שלישית בשטח פתוח. מהירי נפצעו שלושה מתושבי העיר, שניים מהם ילדים שנפגעו מרסיסים. הם פונה במצב קל לבית החולים ברזילי בעיר.

 

ולנטינה ספיבק, סבתם של שני הילדים, הגיעה לבית החולים ברזילי, שם סיפרה ל-ynet כי נכדיה, ילד בן חמש וילדה בת תשע, נפצעו בראשם. לדבריה, "ישנו באותה דירה, הילדים בחדר שלי. אני גרה עם הבת והנכדים ורק אני שמעתי את ה"צבע אדום" אבל חשבתי שזה לא ייפול ליד הבית שלנו. לי לא אכפת מה יקרה לי, אבל כואב לי על הנכדים שלי ועל הבת שלי".

 

עוד הוסיפה כי "הבת תצטרך להחליט אם לעזוב את אשקלון, אבל מבחינה כלכלית אני לא חושבת שזה יתאפשר. אחותי גרה בשדרות וחוטפת קסאמים באופן קבוע. חשבתי שזה לעולם לא יגיע לאשקלון. זה פשוט סיוט".

 

רקטה נוספת פגעה פגיעה ישירה בבית מגורים בעיר, וגרמה לנזק רב. הרקטה פגעה בסלון דירתם של שני קשישים המתגוררים בקומה השישית. צוות מגן דוד אדום שהגיע למקום בדק את השניים, שלא נפגעו. השניים סיפרו כי ישנו בעת הפגיעה בבית. "ישנו ושמענו 'בום'. לא הבנו מה קרה ואז ראינו שזה נפל אצלנו. לא האמנו שזה יגיע אלינו. קרה לנו ממש נס", סיפרו.

 

בנוסף, במקום ישנם כמה נפגעי חרדה, המטופלים על ידי צוות מד"א. הרקטה השלישית פגעה במכונית חונה, שעלתה באש.

 

מטח בסוף השבוע

אשר והגר דבש, המתגוררים מטרים ספורים מהמקום בו נחתה אחת הרקטות, סיפרו ל-ynet כי מעוצמת הפגיעה התנפצו שמשות החלונות בבית. "הילדה שמעה צבע אדום, קמה מהמיטה והגיעה אלינו. במזל היא לא נפצעה כי החלון התנפץ והרסיסים עפו על הכרית שלה. לא הספקנו לקום כי הטיל נפל אחרי ארבע שניות", סיפרה הגר.

 

במקביל, נורו מאז חצות שש רקטות שנחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. שתי רקטות נוספות נורו הבוקר לעבר שדרות ואחת מהן נחתה בתוך העיר. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

במהלך יום שישי ירו חמושים פלסטינים 16 רקטות לעבר הנגב המערבי. שתיים מן הרקטות שנחתו היום בשדרות פצעו אשה באורח קל. אחת הרקטות נחתה לא הרחק משדה שבו היו מטיילים רבים באותה השעה. בין מאות המטיילים באזור היו גם חברי סיעת ישראל ביתנו, ובראשם אביגדור ליברמן. במהלך השבת יתארחו חברי הסיעה באחד הקיבוצים באזור.


פורסם לראשונה 01/03/2008 05:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גראד באשקלון
צילום: אבי רוקח
צילום: אבי רוקח
נזק רב נגרם באשקלון
צילום: אבי רוקח
מומלצים