שתף קטע נבחר

הארי נחוש לשוב לחזית, האח וויליאם גם רוצה

לאחר שדבר שירותו באפגניסטן דלף לתקשורת החליט צבא בריטניה להשיב את הנסיך הארי מהחזית. כעת הוא אומר כי ברצונו לשוב לשדה הקרב: "נחמד להיות הרחק מעיני מהתקשורת". העיתון "סאן" מדווח כי אחיו הבכור, המשרת כטייס, עשוי להישלח אף הוא לשרת במוקדי סכסוך

הנסיך הבריטי הארי אמנם נאלץ לחזור לבריטניה לאחר שנחשפה עובדת שליחתו לחזית באפגניסטן, אולם כעת מתברר כי הוא נחוש לשוב לשדה הקרב.

 

העיתון הבריטי "טלגרף" דיווח הבוקר (שבת) כי הנסיך בן ה-23 עלה אתמול לטיסה חזרה לבריטניה. זאת, לאחר שדבר שירותו באפגניסטן דלף, ובצבא הוחלט להחזירו מיידית מהחזית עקב הסיכון הרב. הוא בילה את הלילה האחרון במדינה השסועה במקום סודי, מחשש שמורדי הטליבאן ינסו לפגוע בו לפני עזיבתו.

 

ואכן, הטליבאן הודיע כי יגביר את המתקפות נגד יעדים בריטיים באפגניסטן בעקבות פרסום הדיווחים על הצבתו של הנסיך במדינה. דובר מטעם הארגון, זביוללה מוג'היד, אמר כי משמעות הצבתו של הארי במחוז הלמנד היא שמשפחת המלוכה הצטרפה ל"מבצעי מעשי התוקפנות נגד מוסלמים".

  

מטוס תובלה של חיל האוויר המלכותי, שבו נסע הארי, נחת בבסיס צבאי באוקספורדשייר. אביו, הנסיך צ'רלס, ואחיו, הנסיך וויליאם, קיבלו את פניו של החייל. לפני שעלה על המטוס במחוז הלמנד הצהיר הארי: "אני לא רוצה לשבת סתם בווינדזור. זה נחמד להיות הרחק מעיני התקשורת והעיתונים וכל החרא שהם נוהגים לכתוב".

 

במסגרת פעילותו באפגניסטן נשלח הנסיך-קצין לתצפת על מורדי טליבאן בשטחם וליידע את חיל האוויר על מיקומם. הבסיס שבו הוצב הותקף כמעט בכל יום, ולעיתים כמה פעמים ביום. בנוסף הוא היה מעורב באופן אישי בחילופי אש עם אנשי טליבאן.

 

ובינתיים, העיתון הבריטי "סאן" מדווח כי אחיו הבכור, הנסיך וויליאם, מעוניין ללכת בעקבות הארי ולשרת בחזית. יורש העצר בן ה-25, המשרת כטייס, עשוי להישלח למשחתת בריטית באחד מאזורי הסכסוך, בהם פועל הצבא הבריטי - כנראה עיראק או אפגניסטן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הארי באפגניסטן. נלחם בטליבאון
צילום: רויטרס
רוצה לשרת. וויליאם
צילום: איי אף פי
מומלצים