שתף קטע נבחר

אש עזה: 48 פלסטינים נהרגו בשורת תקיפות

הפלסטינים מדווחים על 48 הרוגים, בהם תינוק בן שלושה חודשים, ביום של קרבות קשים ותקיפות של צה"ל. היקף הנפגעים הפלסטינים במבצע אחד קצר הוא חסר תקדים, מאז יציאת צה"ל מעזה במסגרת ההתנתקות. מקורות בצה"ל דיווחו ל-ynet: "אנחנו נלחמים מול מחבלים רבים"

יום של קרבות קשים בחזית הדרום: מקורות בעזה דיווחו כי 48 פלסטינים נהרגו ביום של קרבות קשים בעזה. שני אנשי חמאס נהרגו בתקיפת תחנת משטרה בחאן יונס. בתקיפה בשכונת ירמוק בעזה נהרגו חמישה, בהם תינוק בן שלושה חודשים. מלבדם נהרג עוד פלסטיני בג'בליה. היקף הנפגעים הפלסטינים במבצע אחד, הוא חסר תקדים מאז יציאת צה"ל מעזה במסגרת תוכנית ההתנתקות.

 

 

מוקדם יותר תקף צה"ל אתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה באזור בית להיא-בית חנון. כמו כן, במסגרת הפעילות הקרקעית סמוך לסג'עייה תקף חיל האוויר שתי קבוצות של מחבלים חמושים ופגע בהן. הפלסטינים דיווחו שהותקפו שתי מכוניות ושתי חוליות של חמושים בצפון הרצועה, וגם שם נהרגו מספר פלסטינים.


פינוי פצועים ברצועת עזה (צילום: AP)

 

בארבעת הימים האחרונים נהרגו יותר מ-80 פלסטינים. במשך כל היום דיווחו פלסטינים על עשרות הרוגים ופצועים בתקיפות צה"ל. הערב דווח כי מספר פלסטינים נפצעו לאחר שצה"ל תקף מבנה בשכונת ירמוק בעזה.


מטוס צה"ל בשמי עזה, היום (צילום: AP) 

 

מקורות בצה"ל סיפרו ל-ynet על קרבות קשים שהתנהלו במשך כל היום ברצועה. "אנחנו נלחמים מול היקף גדול של מחבלים חמושים", אמרו המקורות. "החיילים נתקלו במגוון אמצעי לחימה, לרבות מטענים, טילים נגד טנקים ואש צלפים.

 

"היו נסיונות רבים להתקרב לכוחות ולפגוע בהם כדי ליצור הישג בצד השני, אבל החיילים ערוכים לכך. חיל האוויר מסייע במקרים רבים, וניתן לראות כי שיתוף הפעולה בין הכוחות פועל באופן משביע רצון".

 

חטיבת גבעתי שבה לפעילות ברצועת עזה רק באחרונה, לאחר סדרת אימונים בצפון הארץ ופעילות בגדה. מדובר במבצע המשמעותי הראשון של חיילים בחטיבה בעומק השטח הפלסטיני, עם לוחמי גדוד 9 מחיל השיריון, שאף הם הגיעו לרצועה בתקופה האחרונה בטנקי מרכבה סימן 4. "הפעילות המבצעית ברצועה נהפכה שם דבר גם בחיל השיריון ויש תחרות קשה בין הגדודים מי ילחם שם", אמר קצין בכיר.

 

כאמור, היקף הנפגעים הפלסטינים במבצע אחד קצר הוא חסר תקדים, לפחות מאז ההתנתקות. לאחר חטיפת גלעד שליט ביוני 2006 צה"ל פעל במשך מספר חודשים, עד סוף נובמבר 2006, בעומק הרצועה תחת מבצע "גשמי קיץ". בפעילות כולה נהרגו כ-380 פלסטינים, כ-270 מהם מחבלים. מאז ביצע צה"ל פעולות רבות ברצועה, אולם היקף ההרוגים הפלסטינים היה חצי מההיקף במבצע הנוכחי.


פורסם לראשונה 01/03/2008 16:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צה"ל בקרני, היום
צילום AFP
רעולי פנים היום בעזה
צילום AFP
מומלצים