שתף קטע נבחר

הרב אבינר: "אין מנוס? הרגי את האנס!"

הרב שלמה אבינר קובע כי אם אין מנוס - על הנשים להרוג גבר המנסה לתקוף אותן מינית. ואיך נלחמים בעברייני המין? "בשנה האחרונה היו חמישים אלף מקרים של הטרדת נשים - אני מציע להכניס לבית הסוהר חמישים אלף גברים"

"אם זה בדיבור או במעשה - צעקי בקול רם שכולם ישמעו. אם הוא נוגע בך - תני לו סטירה. ואם הוא מנסה לעשות מעשה חמור ואין מנוס – הרגי אותו. כן, הרגי אותו" – כך קורא הרב שלמה אבינר לציבור הנשים לנהוג ביחס לגברים המנסים להטריד או לתקוף אותן מינית. במכתב פתוח שפירסם בעיתון מקור ראשון - הצופה מבהיר הרב אבינר כי גם החוק לצידו: "מעשה שהיה שאדם מגעיל פרץ לדירתה של אישה צעירה ורצה לבצע זממו, והיא הרגה אותו. השופט במדינת ישראל, על יסוד החוק שבמקרה כזה מותר לה להפעיל כוח סביר כדי לגונן על עצמה, פסק שתגובתה הייתה בהחלט בגדר הסביר".

  

במאמר שכותרתו "אל תתני לגברים להטריד אותך", קורא הרב לנשים להתנגד לכל הטרדה - "דיבור, תנועה או מעשה 'קל'" ומפציר: "אל תתני לגבר להחשיב אותך כחפץ לשימושו ולהנאתו". בנוסף הוא דוחק בקרבנות לפנות למשטרה ולהתגבר על הפחד והבושה: "אל תיכנעי ללחצים כגון 'זה יהרוס את הקשר בינו לבין אשתו'. שיהרוס! ולהרוס אותך כן מותר?... או: 'זה יהרוס את מעמדו הרם, כי הוא אדם מכובד'. שיהרוס! הוא לא אדם מכובד! הוא נבלה! ואם הוא מהמשפחה, יתחילו להפעיל עליך מכבש של סחיטה רגשית: 'כך תגרמי לדודך? או לאחיך? או לסבך? או לאביך?' כן! תגרמי ותגרמי!". 

 

"גם אם זה בתחום העבודה, התנכלות תעסוקתית – אל תפחדי", כותב הרב אבינר, "גם אם זה אדם שאת נתונה למרותו – אל תפחדי, ארגוני הנשים הרבים ישמחו לעזור לך, ללוות אותך, לייעץ לך. את לא תהיי לבד". עם זאת הוא ממליץ למתלוננות להתכונן נפשית לתקופה שאחרי: "המטריד לא יוותר בקלות. הוא יטען שאת הסכמת, שאת רצית, שאת יזמת, שאת גירית אותו בהיותך לבושה ככה וככה. אל תדאגי, ארגוני הנשים יעזרו לך". 

 

הרב אבינר סבור כי בהגשת התלונה הופכת האישה ל"צדיקה גדולה העושה הצלה כפולה - הצלת כל הנערות והילדות העתידות לסבול ממנו והצלת אותו גבר מעבירות נוספות". הוא קורא לנשים לעודד קרבנות נוספים להתלונן: "אם את מורה - אנא דברי על כך עם תלמידותיך ועודדי אותן לדבר איתן ביחידות. גם אם את מדריכה של ילדות - עודדי אותן לספר לך והעבירי הלאה". 

 

בהמשך מציג הכותב את דו"חות ארגוני הנשים המצביעים על 50 אלף מקרי הטרדות מיניות של נשים בגילאי 40-25 ומחקרים המגלים כי 25% מהנשים הדתיות היו קורבן לפגיעה מינית. "רוב הפוגעים הם דמויות מוכרות... הרוב המוחלט של הנפגעות לא סיפרו לאיש...", הוא מוסיף, "ילדה או נערה שנפגעה ולא סיפרה מסתובבת עם פצע נורא הנשמר בסוד, עצובה, כבוית חיים, מפוחדת ואכולת רגשי אשמה – שלא בצדק". 

 

ומה הפיתרון? "אני מציע להכניס לבית הסוהר חמישים אלף גברים, אז האחרים ישמעו ויראו וייראו ולא יזידון עוד", ממליץ הרב אבינר לרשויות החוק, "כך יבינו שכשאישה אומרת לא – זה לא! וגם אם לא אומרת לא, צריך קצת שכל להבין שזה לא". לדבריו, "קבוצה שפלה זו חוצה את כל מגזרי החברה - בעלי מעמד סוציו-אקונומי גבוה ובעלי סוציו-אקונומי נמוך, חילוניים דתיים וחרדים, אשכנזים וספרדים ותימנים ואתיופים. מסתבר שהיצר הרע אינו גזעני, אינו בררני ואינו פוליטי". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלמה אבינר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים