שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוצים לייבא לבד פורשה? שלמו 7,000 שקל ליבואן הרשמי
  לא פחות מ-7,000 שקל. זה התשלום שדורש יבואן פורשה לארץ כדי להעניק מסמך "אישור שרות". היבואן: התשלום משמש לכיסוי השקות בתשתית. במשרד התחבורה זועמים על המדיניות

  כמה צריך לעלות אישור שרות, למי שרוצה לייבא לארץ באופן אישי מכונית מתוצרת קרייזלר או פורשה? שימו לב: אם תרצו לייבא לארץ - כמותר בחוק - מכונית מסוג קרייזלר 300C, ותבקשו לקבל מחברת מכשירי תנועה אישור שהחברה מוכנה להעניק לה שרות וטיפולים כתנאי לאישור היבוא, תידרשו לשלם 5,000 שקל. רוצים לייבא פורשה קאיין? תכינו 7,000 שקל עבור המסמך.

   

  כפי שפורסם לאחרונה, חלק מיבואני מותגי הרכב נמנעים ממתן אישורי שרות, לדגמי רכב שהם לא מייבאים באופן סדיר לארץ, או אם הרכב מיובא ממדינות מהן אין יבוא סדיר על-ידי היבואן. אם כי בעבר לא הייתה כל בעיה עבור אישור שכזה, שעלה בין 150 ל-200 שקל. בעיקר כדי לכסות הוצאות משרדיות הדרושות להפקתו. הגיוני ומקובל.

   

  אלא שבאחרונה, בעקבות הגידול ביבוא האישי של כלי רכב לארץ, מסרבים יבואנים להעניק אישורים כאלה. עם "חזית הסרוב" נמנים יבואני טויוטה, לקסוס, מרצדס, ב.מ.וו וניסן, ולאחרונה הצטרפה גם צ'מפיון מוטורס. כתוצאה מכך הוחזרו באחרונה כ-30 מכוניות שיובאו לארץ ביבוא אישי מארה"ב, משום שלא ניתן היה לקבל אישורי שרות עבורן.

   

  לטענת היבואנים שמסרבים לתת אישור, אין ברצונם לשאת באחריות לטיפול בכלי רכב שאינו מוכר להם, למרות שמדובר בדרך כלל במכוניות זהות. כפי שדיווחנו, במשרד התחבורה זועמים על המדיניות החדשה, ושוקלים נקיטת צעדים שיחייבו את היבואנים לתת את האישורים.

   

  כצעד ראשוני נגד חיוב מצד משרד התחבורה להעניק אישורים, החליטו במכשירי תנועה - יבואני קרייזלר-דודג', ג'יפ, סוזוקי ופורשה -  לדרוש תשלום
  כספי גבוה מאוד וחסר כל הצדקה, של כמה אלפי שקלים עבור המסמך הסטנדרטי. איתמר גבתון, מנכ"ל מכשירי תנועה, אמר אתמול בתגובה כי מגמת היבוא האישי פוגעת קשות ביבואן. "אנו בונים את תשתית השרות שלנו לפי כמות כלי הרכב שאנו מייבאים. באחרונה התברר לנו שכמעט על כל פורשה קייאן שאנו מוכרים, מגיעים לארץ שניים ביבוא אישי, אשר נסמכים על הרשת שלנו. התשלום הנדרש מכסה חלק מההשקעות שלנו בתשתיות...".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוצים לייבא קאיין, שלמו הרבה כסף
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים