שתף קטע נבחר

קדימה: מבקר המפלגה יבדוק החוזה עם אדלר

רה"מ הורה למבקר המפלגה, יהודה בר-לב, לבדוק את השתלשלות העניינים בפרשת חוזה המיליונים שחתמה קדימה עם משרד הפרסום "אדלר-חומסקי" לקראת הבחירות לרשויות המקומיות. לפני כשבועיים הורה אולמרט, שהוא גם יו"ר המפלגה, לבטל את ההסכם בטענה שנחתם בניגוד להוראתו

ראש הממשלה ויו"ר קדימה, אהוד אולמרט, הורה למבקר הפנים של המפלגה, יהודה בר-לב, לפתוח בבדיקת השתלשלות העניינים בפרשת חוזה המיליונים שנחתם בין קדימה לבין משרד הפרסום "אדלר-חומסקי" לקראת הבחירות לרשויות המקומיות.

 

לפני כשבועיים פרסם ynet כי אולמרט ביטל חוזה בסך עשרה מיליון שקל עם המשרד, לאחר שהתברר לו כי ההסכם נחתם על ידי מנכ"ל קדימה, עדי שטרנברג, מאחורי גבו ובניגוד להוראתו. בין ראש הממשלה לראובן אדלר, מבעלי משרד הפרסום ויועצו לשעבר של אריאל שרון, עבר "חתול שחור" זמן קצר לאחר בחירות 2006. בימים אלה נחשב אדלר למקורב יותר לשרת החוץ, ציפי לבני, יריבתו של אולמרט במפלגת קדימה.

 

בכירים בקדימה ציינו בין היתר כי הכוונה היא לבדוק את הטענות שצצו בקדימה, לפיהן החוזה עם אדלר-חומסקי נחתם לכאורה בגלל התחייבויות עבר של מפלגה כלפי משרד הפרסום. בהקשר זה, הבהיר ראש הממשלה בשיחות עם גורמים פוליטיים כי לא ידוע לו על התחייבויות עבר של קדימה למשרד, אולם יש לבדוק את הטענות. במקביל, אמרו גורמים בקדימה כי "היקף העבודה עליו סוכם בחוזה אינו תואם את הסכום הגדול" וכי "צריך לבדוק אם החוזה דאג לאינטרסים של קדימה".

 

בין היתר, נכתב בחוזה כי חברת אדלר-חומסקי תספק ייעוץ אסטרטגי לקדימה, תבחן את צרכיה ברשויות השונות, תייעץ למנכ"ל התנועה, למוסדות המפלגה ולוועדה המוניציפלית, תציע סיסמה שתלווה את הקמפיין ותנתח את הסקרים שתבצע קדימה לקראת הבחירות.

 

לפני כשבועיים אמרו גורמים בכירים בקדימה כי אהוד אולמרט לא רוצה שראובן אדלר יהיה מעורב בנעשה בקדימה. "אין כיום ביחסים בין אולמרט ובין אדלר יותר מדי סימפטיה. למעשה, אי אפשר לומר שהיחסים רעים, הם פשוט לא קיימים. ראש הממשלה הרחיק את אדלר אחרי הבחירות הכלליות, ומלבד שיחה של פעם בכמה חודשים, אין שם כלום".

 

בקדימה העריכו כי ראש הממשלה מבקש להרחיק מהמפלגה את מרבית החברים שהיו קשורים בעבר ל"פורום החווה" של אריאל שרון. אולמרט, שנועץ באופן קבוע באסטרטג טל זילברשטיין, לא אהב את סגנון העבודה של הצוות שליווה את שרון בתור ראש ממשלה, ולכן הרחיק את רוב החברים, בהם אדלר והיועצים האסטרטגיים אייל ארד וליאור חורב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ואדלר (ארכיון)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים