שתף קטע נבחר

הרב רוזן: צריך לשקר במלחמת ההסברה

הרב ישראל רוזן סבור כי במלחמה על דעת הקהל העולמית אין מקום ל"יפי נפש, רכי לבב ובעלי ידיים ענוגות", וקורא לאמץ את כללי המשחק של "עלמא דשיקרא" כפי שעושים הפלסטינים - "חצאי אמיתי ושיפוצי עובדות"

"חזית ההסברה רשאית, וכנראה חייבת, להתלכלך גם בחצאי אמיתות, בשיפוצי-עובדות, באגרסיביות תקשורתית, בטכנולוגיות שיווק מתוחכמות המופעלות על ידי טובי הרעיונאים, קופירייטרים בלע"ז" – כך קובע ראש מכון צומ"ת הרב ישראל רוזן. במאמרו השבועי שיפורסם בעלון בתי הכנסת "שבת בשבתו" טוען הרב רוזן כי המלחמה על דעת הקהל היא "שדה הקרב המודרני", ולכן "במלחמה כמו במלחמה - אין בה מקום ליפי נפש, לרכי לבב ולבעלי ידיים ענוגות". לדבריו, "את החזית התקשורתית וההסברתית צריכים לנהל מפקדים קשוחים, לעתים מחוספסים, ולא מעומלנים בעלי צווארון לבן".

  

הרב רוזן קורא למסבירים הלאומיים של ישראל 'להתלכלך' כפי שעושים הפלסטינים, ומזכיר את מקרה מקרה מוחמד א-דורה בו "העולם כולו קנה את הסיפור המצולם, קו-פרודוקציה צרפתית-ערבית, בו נהרג הילד בזרועות אביו, ולך תוכיחו בבית משפט צרפתי כי העובדות בדויות או משופצות". הוא מאשים את ההסברה הפלשתינית בפרסום סרט נוסף ש"לא היה ולא נברא", בהציגם את האסון ההומניטרי בעזה שנגרם כביכול אחרי שישראל הפסיקה את זרם החשמל ברצועה. "נראו בהם פליטים החיים לאור נרות ולפידים", מזכיר הרב רוזן, "האפקט התעמולתי נקלט היטב למרות שברקע חלק מן התמונות דלקו פנסי הרחוב החשמליים (טעות הצלם!), ובתמונות אחרות הוילונות שנועדו להסתיר את אור השמש שבקע מן החלונות הוסטו קמעא (טעות הבימאי!) ונחשף השקר. לך תתווכח עם DVD...".  

 

לדבריו, "החזית העיקרית היא עלילות-שקרים, עיבודי-תמונות וכזבי-עלי-בבא", בעוד בצד הישראלי ניצבים "אנשים חביבים ונאמנים לתפקיד, בעלי כישורים דיפלומטים מעונבים, שמלאכתם להגיב ולחשוף את האמת הצרופה נעשית מן הסתם בלשון רהוטה, שזורת מליצות ומרופדת טיעונים לוגיים, ובעיקר משפטים מורכבים, כיאה למי שמדקדק בכל אות ותג בדבריו".

 

ומה ההמלצה שלו? "אני מצפה להתאמתה לתנאי החזית ולכללי המשחק של עלמא דשיקרא", הוא כותב, "בטוחני כי ימצאו תחקירני תקשורת כוכבניים... היודעים לייצר כתבות דרמטיות המתעגלות סביב החץ הנעוץ מראש; היודעים להעצים עובדות עמומות, לצבען בצבעים הולמים ובעיקר מרגשים, לצלמן בזויות 'נכונות' ולערוך סרטים בהתאם לקוי אפיון מתוכננים, ללוותן בהסברי רקע ובתגובות מתוזמנות".

  

אבל יש מי שעלול, לדעת הכותב, "לקלקל את התיאוריה" – אלה אליבא דשיטת הרב רוזן, "היהודונים בקרבנו אשר ישמשו גייס חמישי בוגדני". הרב רוזן חושש כי "הללו, ברוב הגינותם האנטי-פטריוטית, יסגירו את כל סודותינו, והרי יש להם מילה או שתיים בקרב אבירי התקשורת העולמית. נגד אחים אין לי עצה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים