שתף קטע נבחר

ח"כ איתם לח"כים הערבים: יבוא יום ונגרש אתכם

עימות מילולי חריף פרץ במהלך דיון במליאה בו התייחס ח"כ איתם להפגנה שהתקיימה אתמול באום אל-פאחם נגד פעולות ישראל בעזה: "צריך לגרש אתכם לעזה שם שוכן העם שלכם הנלחם בנו". הח"כים הערבים לא נותרו חייבים. ח"כ א-סאנע: מקומו של איתם בפח האשפה של ההיסטוריה

עימות מילולי חריף פרץ היום (ד') במליאת הכנסת במהלך נאום של ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) בו התייחס להתבטאויותיהם של חברי הכנסת הערבים במהלך ההפגנה שהתקיימה אתמול באום אל-פאחם נגד פעולת צה"ל ברצועת עזה.

 

"יבוא יום ונגרש אתכם מהבית הזה וגם מהבית הלאומי. שום דמוקרטיה שפויה לא יכולה לעבור לסדר היום על בגידה בשעת מלחמה. עלינו לגרש אתכם ואת כל מי שהשתתף בהתנהלות הפרועה,

המופקרת והבוגדנית נגד מדינת ישראל שהיתה באום אל-פאחם. צריך לגרש אתכם לעזה, שם שוכן העם שלכם שנלחם בנו ולשם גם אתם שייכים", השתלח ח"כ איתם.

 

חברי הכנסת הערבים לא נותרו חייבים ותקפו את איתם מילולית ממושביהם עד אשר הוצאו מהאולם. ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) קרא לעברו: "אתה מטורף, אתה אפס וגזען". ח"כ טלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) קרא לכלוא את איתם מאחורי סורג ובריח ולשפוט אותו בבית דין צבאי על מעשיו באינתיפאדה הראשונה. "מקומו של איתם בפח האשפה של ההיסטוריה אחרי שקרא לטרנספר נגד אזרחי המדינה הערבים".

 

איתם אמר בתגובה כי לא קרא לגרש את כל הציבור הערבי מישראל, אלא רק את משתתפי ההפגנה באום אל-פאחם, כולל חברי הכנסת שנטלו בה חלק. במהלך העצרת באום אל-פאחם קראו המפגינים לפלסטינים בעזה להמשיך במלחמתם וכינו את ישראל "מדינה ציונאצית". יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערבי ישראל, שאוקי חטיב, אמר בין היתר: "תרשמו אצלכם: יש מישהו המתכנן שואה חדשה בעזה. אנו לא נשב בחיבוק ידיים כלפי הדם הזורם שם, דם ילדינו ונשינו, אנחנו גוף אחד".

 

ברכה לליברמן: גזען חצוף. אתה מהגר כאן

העימות במליאה פרץ במהלך הצעה לסדר היום שהגיש יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, בסוגיית ההסלמה בדרום. ברכה הציג את עצמו כפלסטיני שנולד בגליל בכפר שחוסל. על-כך הטיח בו ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), "אז תעזוב את המדינה הזאת ולך לפלסטינים". ברכה הגיב: "אתה גזען חצוף. אתה מהגר כאן, תחזור אתה למקום שבאת ממנו. החתירה הישראלית לשלום אזרחיה היא לגיטימית, אבל לא במחיר של הרג המוני הכולל ילדים. דרך הכוח היא סגנונם של פאשיסטים גזענים במפלגה כושלת".

  

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) אמר כי "מי שקורא לישראלים 'יודונאצים', אין לו חלק במדינת ישראל. חברי הכנסת הערבים שנטלו חלק בהפגנה אינם יכולים להתנהג כך לאחר שהצהירו אמונים למדינה מעל דוכן הכנסת".

 

בתגובה טען ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) כי לא היה ח"כ ערבי שלא גינה פגיעה באזרחים ישראלים, אבל "אין להשוות פאניקה בשדרות להרג ילדים, שהוא פשע מלחמה". רותם השיב לו: "לא אשתוק כשבכנסת ישראל עומדים בוגדים", אך טיבי שב ותקף: "אני בז לך ולחבריך, אתם חברי מפלגה פאשיסטית. האדרנלין עולה לכם בכל פעם כשאתם שומעים תגובה של פלסטיני. אתם חיים על הדם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לגרש הח"כים הערבים לעזה. איתם
צילום: יותם פרום
צילום: גיל יוחנן
ברכה. סגנון פאשיסטי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים