שתף קטע נבחר

עיתון חרדי חדש באוויר: "נסקר את כו-לם"

"תקרית הלבן" בישיבת פוניבז' שלא סוקרה ב"יתד נאמן" היתה הקש ששבר את גב הגמל, הרבנים לבקוביץ' וקנייבסקי נתנו את ברכתם ועיתון יומי עצמאי יצא היום לדרך: "יום חדש", מהיום בכל הריכוזים החרדים

עיתון יומי חרדי חדש יצא לאוויר העולם והוא נקרא "יום חדש". העיתון הוא מבית היוצר של השבועון "שעה טובה" הנחשב ל"ילד הרע" של העיתונות החרדית, אולם לגבי היומון החדש מבטיחים כי "העיתון יסקר את כלל חלקי הציבור, הליטאי, החסידי, הספרדי וגם החב"די באופן שוויוני ולא תהיה בו איפה ואיפה". כך לפחות מבטיח מנהל השיווק של העיתון, נחום ברנשטיין.

 

מדובר בשבירת קו של 60 שנה בציבור החרדי, כאשר עד כה העיתונים היומיים היחידים אשר משלו בכיפה היו העיתונים המפלגתיים "יתד נאמן" ו"המודיע". הולדתו של "יום חדש" באה על רקע משבר אשר אירע בציבור הליטאי לפני מספר חודשים, לאחר תקרית בה מספר בחורים מישיבת פוניבז' שפכו גביעי לבן על אחד מראשי הישיבה, זאת במסגרת מאבקי שליטה המתנהלים בה במוסד היוקרתי.

  

לאחר המקרה קיים הרב יהודה מיכל לבקוביץ' עצרת מחאה כנגד התנהגות הבחורים והפגיעה ברבני הישיבה. האירוע שנערך בישיבת פוניבז' בו השתתפו אלפים לא זכה ולו לאזכור קל מעל דפי העיתון "יתד נאמן", ביטאונו של הפלג הליטאי חרף העובדה כי מייסדי העצרת, ובראשם הרב לבקוביץ', נמנים על חשובי הרבנים בציבור הליטאי. "זה היה הקש ששבר את גב הגמל", מודה ברנשטיין, ומוסיף: "בעיתונים המפלגתיים יש רבנים שלא מזכירים את שמם וגם ניכר חותמם של המאבקים הפוליטיים ביהדות התורה". 

 

ברנשטיין מדגיש כי העיתון החדש יהיה נטול אינטרסים פוליטיים וכלכליים. צאתו של העיתון התאפשרה הודות לברכתם של הרבנים לבקוביץ' והרב חיים קנייבסקי, והם אף צולמו כשהם מעיינים בעיתון בעמוד ותמונותיהם יתפרסו בעמוד השער של העותק הראשון שהופץ היום בעשרות אלפי עותקים בריכוזים החרדיים בארץ.

 

כשאר העיתונות המגזרית, גם ל"יום חדש" יש ועדת רבנים המפקחת על התכנים, אך שמותיהם לא נמסרו לפרסום, זאת בשל חששם להיחשף לביקורת מצד גורמים בציבור החרדי, שככל הנראה לא ירוו נחת מההתרסה שבקיום העיתון החדש המתחרה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום חדש
הרב לפקוביץ'. יתד נאמן לא סיקר
מומלצים