שתף קטע נבחר

זירת הקניות

חיפה: כתב אישום נגד המפעל המסריח

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום נגד מפעל "פרוטרום" לייצור תמציות טעם וריח, בגין מפגעי ריח "חזקים" חוזרים ונשנים, אי מילוי צווים והוראות וגם אי התקנת ציוד למניעת מטרדי ריח - בניגוד לרישיון העסק

כבר שלוש שנים מצטברות במשרד להגנת הסביבה תלונות של תושבי מפרץ חיפה על ריח רע הנפלט ממפעל "פרוטרום" הסמוך. צוות מריחים של המשרד קבע כי אכן יש במקום מטרדי ריח, התראות נשלחו וצווים הוגשו אך המפעל לא שיפר את דרכיו. היום (ה') הגיש המשרד נגד המפעל כתב אישום לבית משפט השלום בחיפה.

 

המשרד מאשים את המפעל ביצירת מפגעי ריח לא סבירים בסביבת מפרץ חיפה, שגרמו סבל רב לתושבים. המשרד מאשים את המפעל גם שהמפגעים לא טופלו למרות הדרישות והפניות המרובות. בכתב האישום מפורטות תלונות התושבים המרובות, מרביתן הוגשו בין השנים 2005 ל-2007.

 

בתלונה אחת שהוגשה באוגוסט 2007 התלוננו תושבים על ריחות חריפים וצריבות בעיניים ובדרכי הנשימה. בתלונה אחרת התלוננו תושבים על ריח חזק מאוד של חומצות שאפף את האזור. בשנת 2007 ביצע המשרד להגנת הסביבה דיגום פתע של חומרים אורגניים סביב המפעל, וגילה מספר רב של חומרים. במספר סיורים שבוצעו במפעל אשתקד התגלו בשטחו מספר דליפות.

 

"פרוטרום" עוסק בייצור חומרי גלם ותמציות טעם וריח לתעשיית המזון. במשרד להגנת הסביבה מציינים כי "הראיות והעדויות המצויות בתיק החקירה, ובמיוחד ממצאי בדיקות צוותי המריחים שנשלחו למקום, מצביעים כי המפעל אכן יוצר מפגעי ריח קשים ומתמשכים".

 

לדברי עורך הדין זוהר שקלים, היועצת המשפטית בנושאי איכות אוויר במשרד להגנת הסביבה, מפגעי הריח הוגדרו על ידי הצוותים המקצועיים של המשרד כ"חזקים" ו"בלתי סבירים". שקלים ציינה כי בניגוד למחויבותו על-פי רשיון העסק, ודרישות המשרד, לא התקין המפעל את המתקנים הדרושים למניעת מטרדי ריח, ולכן הוא מואשם גם בעבירה על חוק רישוי עסקים.

 

מ"פרוטרום" נמסר כי החברה טרם קיבלה את כתב האישום והיא תגיב עליו בבית המשפט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים