שתף קטע נבחר

פצוע הפיגוע: עוד נחגוג את פורים בעזרת השם

יממה לאחר הפיגוע הרצחני בישיבת מרכז הרב בירושלים, משחזרים הניצולים את רגעי האימה: "בכלל לא חשבתי שאשב פה היום, היה ברור לי שזה הסוף", סיפר ל-ynet אליהו קלרפלד, שנפצע בפיגוע

בבתי החולים בירושלים מאושפזים עדיין שבעה מפצועי הפיגוע בישיבת מרכז הרב, שלושה מהם באורח קשה. אחד מהם הוא נער בן 14 משדרות שעבר ניתוח ארוך במהלך הלילה ומצבו מוסיף להיות קשה. היום (ו') הם קיבלו את פניו של ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, בבית החולים "שערי צדק".

 

 

אליהו קלרפלד בן 28, אב לשניים ממעלה אדומים, מאושפז במחלקה האורתופדית של בית החולים. אשתו ובני משפחתו שוהים לידו כל הזמן. קלרפלד אמר ל-ynet שהוא אינו נמצא בישיבה באופן קבוע והגיע ללמוד בספרייה כאשר נכנס המחבל וירה באנשים: "הוא ריסס את האנשים ואני בהפוגה פשוט ראיתי את הדלת וברחתי החוצה לכביש.

 

"בכלל לא חשבתי שאשב פה היום, היה ברור לי שזה הסוף. אחרי שברחתי ראיתי את המשטרה וצעקתי להם שיש מחבל בפנים. אנחנו עוד שמענו אותו יורה בחוץ ואז התחבאנו מאחורי הספרייה. זה גם לא עזר. אבל אנחנו עוד נחגוג את פורים בעזרת השם".  

 

קלרפלד אמר לראש העיר: "הגבורה באה לישראל מהקודש ולא מהחילוניות ומהדיסקוטקים, עם ישראל צריכים להתחזק יותר, אם נהיה חזקים הם לא יבואו. הם מרגישים שאנחנו חלשים ורואים את זה בשדרות אז הם מרימים ראש".  

 

בבית החולים מאושפז גם יהודה שולמן, תושב רמות שלומד בישיבה ונמצא בבית החולים לצורך השגחה. הוא צפוי להשתחרר במוצאי שבת. ראש עיריית ירושלים אמר לו: "המחבל לא התכוון לירות במישהו ספציפי. המטרה היא כולנו, כולנו באותה סירה, כולנו שותפים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצועי הפיגוע הובהלו לבית החולים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים