שתף קטע נבחר

תיעוד מוקלט: "תגיעו, יש יריות במרכז הרב"

במוקד מד"א התקבלו מספר שיחות מתלמידי ישיבת מרכז הרב, שחיכו לסיוע. אחד מהם אמר בלחש: "מחבלים בישיבה יורים לכל עבר". מוקדן מד"א: "קיבלנו גם שיחה מאדם שהיה עם המחבל באותו חדר. המטרה היתה להשאיר את המדווחים על הקו כמה שיותר זמן"

עידו רוזנבלט, מוקדן מד"א, קיבל אמש (יום ה') את השיחות הראשונות מתלמידי ישיבת "מרכז הרב" בירושלים. השיחות הללו נמשכו בסך הכל כ-20 דקות. בראיון ראשון ל-ynet, הוא מספר כי אחת השיחות התקבלה מקבוצת נערים שגררו משם פצוע קשה ונעלו אותו במקלט יחד איתם.

 

"אני עובד במוקד גיבוי. זה מוקד שנותן גיבוי לכל המוקדים בארץ ושותל את המידע במוקדים הללו. בשיחה הראשונה שמעתי שהאיש מדבר בלחש. אנחנו במד"א סובלים הרבה מהטרדות ולקח לי כמה שניות לברר אם זה 'על אמת' או הטרדה. ניסינו לחלץ ממנו את רוב האינפורמציה הרלוונטית - מיקום מדויק של האירוע, אופי האירוע - האם מדובר רק בירי או גם בפיצוץ, מה היקף האירוע מבחינת נפגעים, כדי שנדע כמה כוחות לשלוח לזירה".

 

מוקדן מד"א מציין כי "הרעיון היה להשאיר את המדווח על הקו כמה שיותר זמן, גם כדי לקבל אינפורמציה מרבית וגם כדי שלא ייכנס להיסטריה. קיבלנו שיחות רבות. התקשרו עוד שני אנשים שהיו במיקומים שונים בבניין, גם הם היו על הקו לאורך זמן. השיחה הנוספת הייתה מאדם שהיה בבניין והצליח לברוח ממנו. זה נתן לו פרספקטיבה על כמה זירות יש שם, כי הפצועים וההרוגים לא רוכזו בנקודה אחת. הכוחות לא ידעו מה קורה בפנים מאחר שהירי נמשך. לכן היה לנו חשוב לשמור אותו על הקו".

 

וכך נשמעה אחת השיחות שהגיעה לידי ynet  

מוקדן: מד"א, עידו

תלמיד ישיבה: יריות פה בישיבת מרכז הרב

מוקדן: לא שומע

תלמיד: מחבל בישיבת מרכז הרב

מוקדן: מה קורה שם?

תלמיד: מחבלים בישיבה יורים לכל עבר

מוקדן: איפה אתה נמצא כרגע?  

תלמיד: אנחנו מתחבאים בקומה...

מוקדן: באיזה ישיבה זה?

תלמיד: מרכז הרב

מוקדן: בירושלים?

תלמיד: כן

מוקדן: והוא נכנס פנימה לתוך הבניין?

מוקדן: אני לא שומע

תלמיד: ...  

מוקדן: תמתין איתי על הקו, אתה לא מנתק לי עכשיו. תקשיב לי, כוחות בדרך אליכם, כוחות בדרך אליכם, בסדר? אתה יודע כמה נפגעים יש שם?

תלמיד: שמעתי צעקות

מוקדן: אתה לא יודע מה קורה שם?

תלמיד: לא

מוקדן: תמתין איתי על הקו, אל תנתק. איפה אתה נמצא כרגע?

 

"מבחינה אישית", מספר מוקדן מד"א, "יצא לי להיתקל בפיגוע גם בשטח וגם במוקד, בין אם מדובר באירועי ירי ובין אם מדובר בחדירות מחבלים ליישובים באזור השומרון. זו היתה הפעם הראשונה שבה קיבלתי שיחה מאדם שהתחבא באותו חדר שהמחבל הסתובב בו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוותי הצלה במקום הפיגוע
צילום: דודי ועקנין
ישיבה ישיבת מרכז הרב טבח בישיבה ירושלים
צילום: רויטרס
זירת הטבח
צילום: ש.משי - דוברות זק"א
מומלצים