שתף קטע נבחר

ירדן אסרה על משפחת המחבל להקים סוכת אבלים

משפחתו של עלא אבו-דיים, מבצע הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים, ניסתה להקים סוכת אבלים ולקבל את פניהם של המנחמים בביתם בעמאן. כוחות הביטחון הירדנים מנעו מהם להקים את הסוכה בגלל הפיגוע שביצע המחבל

שלטונות ירדן מנעו מקרובי משפחתו של המחבל, שביצע את הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים, להקים סוכת אבלים בביתם שבעמאן. כך מסר הבוקר (שבת) דודו של המחבל לרשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה.

 

 

מוחמד קאסם אבו-דיים, דודו של המחבל עלא אבו-דיים, אמר כי המשפחה ניסתה להקים סוכת אבלים ולקבל את פניהם של המנחמים בביתם שבמערב הבירה הירדנית. הם הופתעה לראות את כוחות הביטחון הירדנים שהגיעו למקום ושהודיעו להם כי נאסר עליהם לעשות זאת.

  

"כוחות הביטחון ביקשו מאיתנו לפרק את סוכת האבלים שהקמנו", סיפר אבו-דהין. "קציני המשטרה הודיעו לנו כי מושל הבירה החליט לאסור על הקמת הסוכה", אמר והוסיף כי ניסיונות דומים של קרובי משפחה אחרים נכשלו אף הם.

  

אבו דהין הוסיף כי כוחות הביטחון הירדנים מונעים ממנחמים להגיע אל בית המשפחה אף מחרימים מהם את תעודות הזהות שלהם. יצויין כי מדובר בצעד נדיר, שלא ננקט במקרים דומים בשנים האחרונות.

 

המחבל אבו-דיים, בן 20 מג'בל מוכאבר שבמזרח ירושלים, שימש כנהג וייתכן שאף עבד בשירות הישיבה, כך לפחות לטענת שכניו. דובר של המשטרה, מיקי רוזנפלד, מסר אתמול כי אבו-דיים החזיק בתעודת זהות כחולה, שאיפשרה לו תנועה חופשית. שכניו של המחבל ציינו שהוא נעצר על-ידי ישראל לפני ארבעה חודשים, אך לפני כמה שבועות שוחרר ממעצר. ליד הריסות ביתו הוקמה סוכת אבלים ובאזור הונפו דגלים ירוקים של תנועת חמאס.

 

בינתיים מנסים ברשות הפלסטינית ובארגונים השונים לנסות ולפענח האם היה מי שהפעיל את אבו-דיים. הבלבול נובע מכך שאבו-דיים עצמו, כמו בני משפחתו, ידוע כתומך חמאס - על כך יעידו הדגלים שהיו תלויים בסוכת האבלים שהקימה המשפחה בכפר, בסמוך לביתו.

 

ואולם, ההערכות העיקריות של גורמי ביטחון ברשות מדברות על כך שהפעולה מתחילתה עד סופה, בוצעה בהוראת חיזבאללה. הארגון הפועל מלבנון הסתייע על פי ההערכות בקבלנים פלסטנים, שהבולט שביניהם הוא מוחמד שחאדה, שאת ביתו כיתר צה"ל לאחר הפיגוע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל. ירדן אסרה להתאבל
צילום: AFP
זירת הפיגוע בירושלים
צילום: afp
מומלצים